Ambasada Sri Lanki z przyjemnością informuje, że 6 lipca 2017 r. W ambasadzie odbędzie się światowa impreza herbaciana z okazji 150-lecia herbaty cytrynowej.

2017-05-19

Globalna impreza na herbatę oznaczająca 150-lecie herbaty cielskiej - Ambasada Sri Lanka w Warszawie

rt 2017 05 01


Ambasada Sri Lanki z przyjemnością informuje, że 6 lipca 2017 r. W ambasadzie odbędzie się światowa impreza herbaciana z okazji 150-lecia herbaty cytrynowej.
Przemysł chlebowy Sri Lanki, który rozpoczął komercyjną uprawę w 1867 r., Obchodzi 150. rocznicę w 2017 r.


Ambasada organizuje to wydarzenie we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Sri Lanki, a także Sri Lanka Tea Board, oraz we współpracy z Stowarzyszeniem Handlowców Traszaków Colombo.
Unikatowa "Global Tea Party", której misją jest w Polsce serwowanie delikatnych herbat Cejlonu i specjalnie stworzonego herbatnika na potrzeby Maliban Biscuit Manufactories na Sri Lance.


W czasach brytyjskich zaczęto uprawiać i produkować herbatę. Herbata z Cejlonu wkrótce zyskała reputację najlepszej na świecie, a eksport herbaty stał się podstawą gospodarki kolonialnej. Housewives i restauratorzy z całego świata znali nazwę kraju, dowiadując się, że jego wygląd na puszce lub opakowaniu w niezawodny sposób gwarantuje jakość herbaty w środku. Niezależność przyniosła nowe rynki, a produkcja wzrosła. W 1965 roku Ceylon po raz pierwszy stał się największym na świecie eksporterem herbaty.


Kiedy kraj zmienił nazwę na Sri Lankę w 1972 r., Jego pierwszorzędna branża stała przed problemem węzła. Cejlon był nie tylko dawną nazwą kraju; Była to również jedna z wiodących na świecie marek, znanej konsumentom z Wirginii na Władywostoku - marki, którą branża aktywnie promowała i inwestowała od początku lat 30. XX wieku. Opuszczenie tego stanowiłoby stratę, z której nie ma łatwego odzysku. A koszt promocji i stworzenia nieznanej nowej marki - "Sri Lanka Tea" - byłaby zrujnowa.


Chociaż sprzeciwiali się niektórym, którzy zażądali całkowitego przełamania kolonialnej przeszłości i nowego początku dla kraju, przywódcy przemysłowi zdołali przekonać socjalistyczny rząd do pełnienia władzy w celu umożliwienia dalszego używania nazwy Ceylon w odniesieniu do najbardziej znanych produktów tego kraju. Herbata z Sri Lanki będzie nadal sprzedawana jako herbata z Cejlonu; Ocalała bezcenna marka światowa. Dziś Sri Lanka jest jednym z największych krajów rozwijających się i eksportujących herbatę na świecie.
Oczekuje się, że światowa impreza na herbatę przyciągnie międzynarodowych deweloperów łańcuchów wartościowych, międzynarodowych stowarzyszeń herbaty i przedsiębiorców branży oraz profesjonalistów ds. Herbaty w Polsce.


Rada ds. Herbaty Sri Lanki planuje wydanie serii znaczków, aby upamiętnić 150-lecie przemysłu herbacianego. Komitet organizacyjny składa się z urzędników Rady ds. Herbaty Sri Lanki, Stowarzyszenia Handlowców Herbaty Colombo, Ministerstwa Przemysłu Plantacji i wszystkich zainteresowanych stron branży herbacianej. Zdecydowano się na uroczystość felicytacyjną dla Jamesa Taylora, założyciela przemysłu Ceylon Tea.

Cele obchodów 150-lecia branży herbacianej w Sri Lance będą wyjątkowym i doniosłym momentem dla tej pierwszej branży Sri Lanki, która odgrywa istotną rolę w naszym kraju.


Komunikaty Branżowe

Polecamy także:

Najnowszy Rynek Turystyczny
W najnowszym numerze Rynku Turystycznego m.in.   – Według szacunków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ubiegłym roku do Polski przyjechało 17,5 mln zagranicznych...

Polska krajem partnerskim TT Warsaw
Krajem partnerskim jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw jest Polska. Na to wielkie turystyczne święto, które odbędzie się w...

Qatar Airwys – większość lotów bez zakłóceń
Dyrektor generalny Qatar Airways wzywa organizację ICAO do ogłoszenia blokady w GCC niezgodnej z prawem. Operacje Qatar Airways z oraz do Dohy przebiegają bez...

12 Festiwal Śląskie Smaki
12 Festiwal Śląskie Smaki za nami! Kolejna edycja największej imprezy kulinarnej w regionie cieszyła się w tym roku szczególnym zainteresowaniem. Do siedziby...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne