Zobacz, jak wygląda najczęściej nagradzany hotel w Polsce

2017-06-26

Novotel Wrocław Centrum zdobył srebrny medal w Mediolanie. Renowacja części ogólnodostępnych tego obiektu okazała się jednym z najlepszych projektów 2017 roku według A’DesignAwardandCompetition.

ht 2017 06e 04


Projekt renowacji ogólnodostępnych części hotelu Novotel Wrocław Centrum otrzymał od jurorów mediolańskiego konkursu prawie maksimum punktów, co przełożyło się na srebrny medal. Nagrodę przyznaje A’DesignAwardandCompetitionz siedzibą w Mediolanie. To wyróżnienie w kategorii Interior Space andExhibitionDesign jest kolejnym sukcesem designerów z firmyTremendoraz dowodem na świetną kondycję polskich biur architektonicznych. Nagrodę w Como we Włoszech odebrali Jarosław Gwóźdź – Wiceprezes i Członek Zarządu firmyTremendoraz Piotr Kalinowski – Design Director.

Wnętrza strefy lobby w hotelu Novotel Wrocław Centrum sąuznawane za jedną z najbardziej udanych renowacji hoteli z Grupy Orbis SA ostatnich paru lat. Do tej pory otrzymały one nagrody International PropertyAward– Best Hotel InteriorPoland2016/2017 oraz LaurBuildera2016. Wnętrza te były także nominowane do Property DesignAwards2017 w kategorii „Najlepsze wnętrze hotelowe”.

Do zadań architektów podczas renowacji hotelu Novotel Wrocław Centrum należało przeprojektowanie części ogólnodostępnej budynku oraz znajdującej się na parterze strefy konferencyjnej i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb klientów. Magdalena Fedorowicz-Boule i Piotr Kalinowski mieli na uwadze przede wszystkim troskę o zapewnienie komfortu gości. Wykorzystali także najnowsze trendy w kreowaniu powierzchni wspólnych. W projekcie położyli nacisk na to, aby przestrzeń była użyteczna, aktualna, wielofunkcyjna i przyjazna. Współpraca centralnego biuraTremendz wrocławskim oddziałem firmy zaowocowała nietuzinkowym projektem naznaczonym lokalnymi inspiracjami i dogłębną analizą funkcji tego kultowego obiektu we Wrocławiu.

Naszym celem było stworzenie wielofunkcyjnej przestrzeni, którą goście mogą kształtować i dopasowywać do swoich potrzeb. Niewątpliwie było wyzwaniem, aby tak ważny dla Wrocławia obiekt dostosować do całkiem nowej dynamiki potrzeb współczesnego człowieka”.
„W projektowaniu hoteli odbywa się prawdziwa rewolucja. Cieszymy się, że możemy być jej częścią. Projekt trwał ponad rok i każdy detal został starannie przemyślany” – podkreślili Magdalena Federowicz-Boule i Piotr Kalinowski, prowadzący projekt architekci z firmyTremend.

Kolorystyka wnętrza oscyluje wokół ciepłych brązów, szarości i żółcieni. Meble o prostej formie, wykonane z naturalnych materiałów, są stonowane również pod względem koloru. Wyposażenie jest zróżnicowane w ten sposób, aby podkreślić indywidualny charakter poszczególnych stref. Jednocześnie jest też na tyle elastyczne, żeby można je było dowolnie aranżować. Bardzo istotnym elementem wizerunku całego wnętrza jest oświetlenie. Jego barwa oraz parametry są dostosowane do kolorystyki i funkcji wnętrza w sposób wyjątkowy. Projektanci starali się stworzyć charakterystyczny klimat miejsca. Użyto głównie mebli i oświetlenia polskich projektantów: PagedCollection, Paged,Fameg,Noti,Chors,Hanczar. Mamy tu zarówno designerskie produkty z pierwszych stron katalogów, jak i instalacje projektowane na zamówienie. Nawet logo hotelu zostało wykorzystane do zaprojektowania instalacji świetlnej z liter w stylu „Marquee” - zawieszone poziomo nad stołem przywodzą na myśl wielkie szyldy teatrów z początków XX wieku.

ht 2017 06e 05

 

Uwagę zwraca sposób wyznaczenia stref użytkowych. Wydzielono część powitalną, spotkań, relaksu, przestrzeń dla dzieci oraz barNOVO2. Podział na strefy podkreślono poprzez zastosowanie różnych materiałów wykończenia posadzki. Zaprojektowana przez architektów wykładzina dywanowa działa na zasadzie patchworku, łącząc różne wzory i desenie w jedną, spójną kolorystycznie całość. To nieoczywiste i bardzo intuicyjne w odbiorze wydzielenie zapewnia jednocześnie wygodną komunikację.

W obliczu zmieniającego się świata, w dobie podróży i gościnności nie wystarczy już dziś zwyczajnie wyposażyć lobby. Przestrzeń ta staje się tętniącym życiem centrum, w którym praca przeplata się z zabawą, odpoczynkiem i biznesem. Na te właśnie potrzeby odpowiada projekt renowacji Novotel Wrocław Centrum.

Architekci prowadzący: Magdalena Federowicz-Boule, Piotr Kalinowski

Zespól projektowy: Anna Sobiech, Katarzyna Majer, AleksandraKilinska, AnnaStachi, Klaudyna Czechowska, Agnieszka Kowalska, Olga Stępień

Dodatkowe informacje: www.tremend.pl.


Komunikaty Branżowe

Polecamy także:

Kampania promocyjna Mołdawii #BeOurGuest
Mołdawia zainaugurowała kampanię promocyjną pt. #BeOurGuest na 4 rynkach: polskim, włoskim, rumuńskim i mołdawskim. Głównym punktem jest film, który pokazuje...

Rekord akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”!
Około 110 tys. turystów skorzystało z oferty podczas jesiennej edycji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, która odbyła się w dniach 6-8...

Hotel Trends Poland & CEE – rekordowa frekwencja
Prawie 450 praktyków branży hotelowej uczestniczyło w tegorocznej konferencji Hotel Trends Poland & CEE, która odbyła się 27-28 listopada w hotelu Sofitel...

Laureaci 4. edycji konkursu Hotelarz Roku
Podczas finałowej gali konkursowej w hotelu Sofitel Warszawa Victoria, która zakończyła pierwszy dzień organizowanej przez magazyn „Hotelarz” konferencji Hotel...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne