Dubaj ma najdłuższą tyrolkę na świecie

2017-12-12

Zjazd ma długość – 1 km, prędkość – 80 km/godz., wysokość – 170 m: nowa kolejka XLine to aż DWIE tyrolki zapewniające podwójną porcję wrażeń w dubajskiej marinie.

XLine Dubai Marina 2

Tyrolka XLine znajduje się w kompleksie Dubai Marina i jest nie tylko najdłuższą na świecie miejską tyrolką, ale również jedną z najbardziej stromych i najszybszych tego typu atrakcji. Co więcej, ma aż 1 kilometr długości i nachylenie 16°, przez co pozwala na przejazdy ze średnią prędkością 80 kilometrów na godzinę.

XLine wzorowany jest na kolejce, która otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall nad słynnymi dubajskimi fontannami (Dubai Fountain). Oparta na wcześniejszym modelu nowa kolejka XLine: jest dwa razy dłuższa, a co więcej, pary śmiałków mogą przeżyć ekstremalny, gładki i bezpieczny przejazd wspólnie, korzystając z dwóch równolegle poprowadzonych lin. Można frunąc z jednej z wież Amwaj w JBR na wysokości 170 metrów między drapaczami chmur i nad wodą w dół na taras kompleksu Dubai Marina Mall.

W odpowiedzi na sukces pierwszej tyrolki XLine, nowa wersja będzie również dostępna przez ograniczony czas dla gości i mieszkańców* Dubaju. Już teraz można zarezerwować sobie przejazd. Każdy, kto skorzysta z XLine, może podzielić się z całym światem swoimi wrażeniami dzięki zamontowanej na kasku kamerze Go-Pro, z której zdjęcia i video można otrzymać po przejeździe e-mailem.

- Po wielkim sukcesie pierwszej tyrolki XLine, zapragnęliśmy podnieść poprzeczkę i zaproponować zarówno mieszkańcom, jak i gościom Dubaju prawdziwe przeżycie w stylu XDubai. Wynik zapiera dech w piersi: dwie, najdłuższe, jeżeli chodzi o miasta, tyrolki na świecie w jednym z najbardziej dynamicznych miejsc naszego globu - przekonuje Mohammed Javad, dyrektor generalny XDubai.

Dwie tyrolki poprowadzono równolegle. Z XLine może skorzystać 16 osób na godzinę, a każdy może zjechać, czy sfrunąć z kimś z rodziny, przyjaciół czy z pracy.  Rodzina i znajomi osób zjeżdżających mogą przyglądać się temu wyczynowi z promenady na marinie (Marina Promenade) obok centrum Dubai Marina Mall.

Przedsięwzięcie wymagało szczegółowych planów i przygotowań, w tym podjęcia znacznych środków bezpieczeństwa, testów, dostosowania się do najsurowszych standardów w branży. Udało się je zrealizować dzięki ścisłej współpracy między poszczególnymi zainteresowanymi stronami, a przede wszystkim dzięki partnerom, do których należy punkt startu i lądowania, Dubai Properties i Emaar.

Przejazd XLine będzie kosztować 650 AED za osobę lub 1200 AED za dwie osoby, specjalne, zredagowane wideo i zdjęcia w cenie. Atrakcja będzie czynna od niedzieli do czwartku w godz. od 10:00 do 18:00  i od piątku do soboty w godz. od 10:00 do 19:00.


Aktualności

Polecamy także:

Cushman & Wakefield patronem merytorycznym konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018
Cushman & Wakefield, wiodącą na świecie firma świadcząca usługi na rynku nieruchomości komercyjnych, została patronem merytorycznym organizowanej przez...

Rekordowy rok kopalni w Wieliczce
Kopalnia Soli „Wieliczka”  zamknęła rok 2017 historycznie rekordową liczbą 1 708 131 turystów z ponad 200 krajów, zorganizowała ponad 350 imprez i...

Chatbot BlueBot pomoże przy pakowaniu
Kolejna technologiczna nowość od KLM - sterowany głosem asystent Google Home wraz chatbotem BlueBot przygotują pasażera do podróży. Linie KLM wprowadziły na...

Rekordowy rok wrocławskiego lotniska – blisko 2,9 mln pasażerów
W ciągu ostatnich 12 miesięcy z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 2 mln 855 tys. pasażerów - o 18% więcej niż w całym 2016 roku. To kolejny historyczny...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne