Inwestycje w rozwój turystyki zimowej w Czarnogórze

Na początku lutego br. odbędzie się uroczysta inauguracja nowoczesnego centrum narciarskiego Kolašin 1600 Ski Centre w paśmie górskim Bjelasica w środkowej Czarnogórze.

 

 rt 2019 01z 08

 

Rozwój turystyki zimowej to jeden z celów rządu Czarnogóry. Państwo zainwestowało do tej pory około 50 mln euro w infrastrukturę miasta oraz ośrodek Kolašin 1600 Ski Centre, co ma pomóc uczynić z tego regionu główne centrum zimowe. Duško Marković, premier Czarnogóry, podkreślił, że dzięki dotychczasowym inwestycjom Kolašin i Czarnogóra będą dysponować ofertą, która wpłynie na rozwój turystyki, a zarazem gospodarki całego kraju. Władze mają również nadzieję, że uda się pozyskać inwestorów chętnych do rozbudowania bazy hotelowej i poczynienia dalszych inwestycji. Na początku lutego br. odbędzie się oficjalne otwarcie ośrodka. Region wzbogacił się tym samym w 4,6-km stok narciarski wyposażony w sześcioosobowy wyciąg kanapowy. Dostawcą urządzeń jest jeden z czołowych producentów wyciągów i kolejek linowych. Na sezon narciarski 2019 centrum zapewni turystom bazę gastronomiczną na 400 miejsc, wypożyczalnię sprzętu oraz szkółki narciarskie. Najnowsza inwestycja uzupełnia ofertę innego ośrodka z regionu – Kolašin 1450 Ski Resort. Tam na narciarzy i snowboardzistów czekają: sześcioosobowy wyciąg kanapowy, dwuosobowy wyciąg krzesełkowy, orczyki oraz 16,5 km tras spełniających najwyższe standardy europejskie. W najbliższych latach planowane jest połączenie obu ośrodków, dzięki czemu region będzie dysponował 40 km tras narciarskich. Bjelasica to pasmo górskie w środkowej części Czarnogóry na terenie Parku Narodowego Biogradska Gora, uważanego za raj dla miłośników wędrówek pieszych i górskich. Otacza go pięć miast: Kolašin, Mojkovac, Bijelo Polje, Berane i Andrijevica. Najwyższe szczyty to: Crna glava 2139 m n.p.m., Zekova glava 2117 m n.p.m i Troglava 2072 m n.p.m. Największym jeziorem jest Biogradsko. Region obfituje w liczne źródła oraz gęste lasy. Kolašin ze względu na swoje położenie (od 1450 do 1973 m n.p.m.) i otoczenie uważany jest za rejon uzdrowiskowy.


Wydanie: 1/2019, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 




Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.



Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail