Rainbow inwestycja w hotele

Należąca do Rainbow grecka spółka White Olive Hotels A.E. dzięki podpisaniu umowy inwestycyjnej z Funduszem Ekspansji Zagranicznej, pozyskuje 9 mln euro na dalszy rozwój.

 rt 2019 02z 06

  W planach jest zwiększenie finansowania do 12,5 mln euro. Fundusz Ekspansji Zagranicznej (w skrócie FEZ) jest częścią Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Otrzymane środki finansowe White Olive przeznaczy w całości na dalszy rozwój swojej działalności, w tym na pozyskiwanie i remontowanie nowych obiektów hotelowych. Obecnie do sieci hoteli WOH należą trzy hotele położone na greckiej wyspie Zakintos, w tym dwa działające już obiekty 4-gwiazdkowe i budowany właśnie obiekt o standardzie 5-gwiazdkowym. Inauguracja tego ostatniego odbędzie się w lipcu br. Dzięki pozyskanym na podstawie podpisanej z FEZ umowy środkom finansowym, w pierwszej transzy 9 mln euro spółka White Olive A.E. chce powiększyć portfolio swoich hoteli o dwa obiekty, jeden na własność, a drugi na zasadzie długoterminowego najmu. Nowo pozyskane hotele będą podobnej wielkości, między 120 a 150 pokoi. W planach jest kolejna runda dokapitalizowania spółki kwotą ok. 7 mln euro (z czego połowa pochodzić będzie od FEZ), co pozwoli rozbudować sieć hotelową o kolejne dwa obiekty. Tak więc na koniec 2020 r. spółka zarządzałaby siecią siedmiu hoteli liczących w sumie ok. 1,1 tys. pokoi i prawie 3 tys. łóżek. WOH planuje nadal rozwijać się w Grecji, która m.in. dzięki swojemu położeniu, klimatowi, historii i ofercie gastronomicznej, jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych dla turystów z całego świata. Nowe obiekty będą zlokalizowane na wyspach Morza Egejskiego, tj. na Krecie, Rodos i na Kos, bo ich wyjątkowo korzystne warunki klimatyczne pozwalają na wydłużanie sezonu operacyjnego. Inwestowanie w rozwój sieci własnych hoteli WOH jest elementem strategii Rainbow na kolejne lata. Posiadanie własnej bazy hotelowej nie tylko stwarza większe możliwości kreowania i zarządzania produktem, ale pozwala również na wypracowanie większego i stabilnego wyniku finansowego


Wydanie: 2/2019, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail