Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Wiosna w PKL - przeglądy i szusowanie

2019-03-19

Polskie Koleje Linowe ruszają z zaplanowanymi wcześniej przeglądami technicznymi urządzeń kolei linowych i linowo - terenowych.  Prace rozpoczną się 24 marca na Górze Żar, w kolejnych tygodniach obejmą pozostałe koleje w ośrodkach PKL. Jeśli dopisze aura na Kasprowym Wierchu narciarze będą mogli szusować aż do 6 maja.

PKL1

To już tradycja, że sezon zimowy trwa najdłużej w Polsce właśnie na Kasprowym Wierchu.     W tym roku na Kasprowym narciarze pojawili się 1 stycznia, a ze świetnie przygotowanych tras przy sprzyjającej pogodzie będą mogli korzystać aż do końca majówki. Naturalna pokrywa śnieżna w niektórych miejscach wciąż sięga 180 cm. Do dyspozycji narciarze mają dwie trasy – w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej, które są obsługiwane przez koleje krzesełkowe. - W tym roku pogoda nam sprzyjała, opady śniegu w Tatrach były rekordowe, narciarze mogą więc planować Wielkanoc i majówkę na Kasprowym Wierchu – mówi Janusz Ryś, prezes zarządu PKL.

Ze względu na przeglądy techniczne kolej na Kasprowy Wierch będzie niedostępna dla turystów od 6 do 14 maja. W najbliższą niedzielę (24 marca) rozpocznie się przegląd kolei na Górze Żar, który potrwa do 5 kwietnia. Z powodu zaplanowanych przeglądów technicznych z początkiem kwietnia turyści nie wjadą kolejami PKL na Palenicę (od 1 do 12 kwietnia), Górę Parkową (od 1 do 19 kwietnia) i Mosorny Groń (przeglądy ruszą 1 kwietnia). Kolej linowo -terenowa PKL Gubałówka zostanie wyłączona z ruchu pasażerskiego między 8 a 12 kwietnia.

Przeglądy techniczne co roku czasowo wyłączają koleje z eksploatacji wiosną i jesienią. Są niezbędne, by odpowiednio przygotować je do kolejnych sezonów.  - Wszystkie koleje PKL przechodzą także cotygodniowe i comiesięczne kontrole, codziennie przed startem wykonywana jest też jazda testowa. Bezpieczeństwo turystów, podobnie jak wysokie standardy obsługi, jest dla PKL priorytetem – przypomina Janusz Ryś.

Rodzinne zamknięcie sezonu na Jaworzynie Krynickiej

Jaworzyna Krynicka pożegna sezon 23 marca imprezą Winter Fun Day. Na specjalnie przygotowanej trasie numer 3 ośrodka, narciarze, w przebraniach będą rywalizować w konkurencjach, takich jak: najlepszy i najszybszy przejazd, zjazd na jednaj nodze, czy najlepszy zjazd rodzinny. Na najmłodszych czeka malowanie twarzy oraz zimowy mecz piłki nożnej. Będzie też konkurs na najbardziej wymyślne i oryginalne stroje. Na zwycięzców czekają medale i nagrody. W strefie chillout będzie można między innymi pobawić się przy muzyce z DJ-em, wziąć udział w konkursie wiedzy o Jaworzynie, czy skosztować przysmaków z grilla. Stacja narciarska na Jaworzynie Krynickiej będzie czynna do 31 marca. Od 1 kwietnia rozpocznie się planowany przegląd techniczny, który potrwa do 19 kwietnia.


Polecamy

Polecamy także:

Konkurs EDEN rozstrzygnięty. Zwycięzcą jest…
Gołdap Mazurski Zdrój została zwycięzcą tegorocznego konkursu EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness....

Wakacje Polaków według Mondial Assistance
W tym roku na letni urlop wybiera się 65 proc. Polaków. Połowa z nich zostanie w kraju, a druga połowa wyjedzie za granicę. W czołówce najpopularniejszych...

KLM pracuje nad samolotem przyszłości
Holenderskie Linie KLM i Politechnika w Delft rozpoczęły prace nad nowym, paliwooszczędnym modelem samolotu przyszłości. Model pokazowy zostanie zaprezentowany w...

Co trzeci Polak na urlopie za granicą nie ma ubezpieczenia
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Przy planowaniu zagranicznych wyjazdów warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu zdrowotnym i finansowym. Z raportu...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności