Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Rozstrzygnięty konkursu dla studentów Erasmus+ w Polsce

2019-05-31

Przez ostatnie dwa miesiące na Instagramie odbywał się konkurs #ErasmusPolandTravel, organizowany przez Polską Organizację Turystyczną w ramach projektu “Discover Poland with your mates - ERASMUS”. Kapituła spośród ponad tysiąca zgłoszeń wyłoniła 13 zwycięzców.

 zwyciezcy Erasmus

Celem konkursu jest promowanie turystyki przyjazdowej do Polski przez studentów zagranicznych studiujących w naszym kraju w ramach programu Erasmus+. Ich zadaniem było odkrywanie piękna Polski i upubliczniania relacji ze swoich przygód na Instagramie. Studenci mogli zdobyć nagrody w pięciu kategoriach: #CitiesOfPoland, #NatureOfPoland, #FoodOfPoland, #ActivitiesInPoland i wideo.

– W obecnych czasach siła przekazu płynącego z mediów społecznościowych staje się coraz bardziej znacząca. Dlatego oczywistym działaniem jest zaangażowanie do promocji Polski zagranicznych studentów, którzy w naszym kraju nie tylko uczą się, ale także odpoczywają, bawią się i podróżują. Zdjęcia i filmy zamieszczane przez nich w Internecie bez wątpienia wpływają na oceny i decyzje podróżnicze ich rodziny i przyjaciół. Dlatego stają się oni skutecznymi ambasadorami Polski w swoich krajach – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Kapituła nie miała łatwego zadania, ponieważ do konkursu zgłoszono aż 1195 prac - najwięcej zrobili studenci pochodzący z Rosji, Turcji i Hiszpanii, a najczęściej odwiedzanymi przez nich miejscami były takie miasta jak Wrocław, Kraków, Gdańsk i Warszawa. W tegorocznym konkursie swoje prace zgłosili studenci z aż 40 krajów. Tym samym dzięki naszym ambasadorom dotarliśmy z promocją Polski do prawie dwukrotnie większej liczby państw niż w pierwszej edycji konkursu.

Zwycięzcy otrzymają jednodniowe vouchery turystyczne do wykorzystania w czterech urokliwych miejscach w Polsce. Są to Lawendowa Osada, Villa Greta, Gospodarstwo Agroturystyczne Ziołowy Dzbanek czy Agroturystyka Malowane Wierchy. W ramach nagrody dostaną także zestawy gadżetów turystycznych. Organizatorzy konkursu postanowili ufundować również nagrodę Grand Prix, którą jest m.in. czterodniowy pobyt w nowoczesnym hotelu oraz tablet.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

 

Grand Prix:

@lenkaautostopowiczka (Rosja) - https://www.instagram.com/p/BxjqJVXl3sC/

 

#CitiesOfPoland:

 1. @st_komarnytsky (Ukraina) - https://www.instagram.com/p/BuzQgoFhPxS/
 2. @crazygame96 (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/BxklnfnAFhG/
 3. @popolskuspots (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/Bv097_7lxrA/

 

Nature of Poland:

 1. @nika.khabelashvili (Gruzja) - https://www.instagram.com/p/Bxjm3BmiYjF/
 2. @lenkaautostopowiczka (Rosja) - https://www.instagram.com/p/BxS6VJQHGc_/
 3. @djampaolo (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BxQZmA1FLJ4/

 

Food of Poland:

 1. @thanhbachpham (Wietnam) - https://www.instagram.com/p/Bxk4C9onGpC/
 2. @nesrinascii (Turcja) - https://www.instagram.com/p/Bxt-o6_oy-n/ (czwarte zdjęcie z rolki)
 3. @creativelandia96 (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BxrVa9Lifdv/

 

Activities in Poland

 1. @majolinaaa (Bośnia i Hercegowina) - https://www.instagram.com/p/BwppkCYAi80/ (drugie zdjęcie z rolki)
 2. @walter.catta (Włochy) - https://www.instagram.com/p/BxSzE9JgXE-/
 3. @alfonzobo (Hiszpania) - https://www.instagram.com/p/BxhwTFQIOWf/

 

 

 


Aktualności

Polecamy także:

Konkurs EDEN rozstrzygnięty. Zwycięzcą jest…
Gołdap Mazurski Zdrój została zwycięzcą tegorocznego konkursu EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness....

Wakacje Polaków według Mondial Assistance
W tym roku na letni urlop wybiera się 65 proc. Polaków. Połowa z nich zostanie w kraju, a druga połowa wyjedzie za granicę. W czołówce najpopularniejszych...

KLM pracuje nad samolotem przyszłości
Holenderskie Linie KLM i Politechnika w Delft rozpoczęły prace nad nowym, paliwooszczędnym modelem samolotu przyszłości. Model pokazowy zostanie zaprezentowany w...

Co trzeci Polak na urlopie za granicą nie ma ubezpieczenia
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Przy planowaniu zagranicznych wyjazdów warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu zdrowotnym i finansowym. Z raportu...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności