Kraj wina i autentycznej gościnności

Mołdawia należy do tych kierunków, które mają dużą szansę na to, by stać się silną marką turystyczną. Bliskie, europejskie położenie w połączeniu ze wschodnią gościnnością, oryginalną kuchnią, dobrymi winami i bogactwem kultury to atuty, które są dziś szczególnie doceniane przez turystów.

 

 rt 2019 07ha 13

  Mołdawia ma wszystko, czego potrzeba, by być takim miejscem, do którego wybiorą się ci, którzy chcą poczuć niezwykłą atmosferę, spróbować autentycznych lokalnych potraw, nie zaś ich wersji przygotowanych dla turystów przez kucharza w pięciogwiazdkowym hotelu. Dla Polaków kraj ten ma jeszcze dodatkowy urok najdalszych kresów Rzeczypospolitej. Jest tu swoista egzotyka, ale w europejskiej wersji. Do tego położona bardzo blisko. Jeśli dodać do tego bogaty i wciąż dla wielu nieodkryty świat mołdawskich win, to mamy gotową oryginalną ofertę. 

Dynamiczny rozwój turystyki

W potocznym odbiorze kraje położone na wschód i południowy wschód od Polski są postrzegane jako ubogie i mające fatalną infrastrukturę. Jednak taka ocena jest coraz mniej prawdziwa. Z roku na rok w Mołdawii następuje poprawa infrastruktury i nadrabia się wieloletnie zaległości. Kraj korzysta z różnych programów pomocowych, z których część jest skierowana specjalnie do turystyki. Przykładem takich działań jest Mołdawski Projekt Konkurencyjności dla Przemysłu Turystycznego (Moldova Competitiveness Project. Tourism Industry), finansowany przez Szwecję i Stany Zjednoczone. Projekt pomaga rozwijać infrastrukturę turystyczną Mołdawii,...Zbigniew Adamów-Bielkowicz

Wydanie: 7/2019, PROMOCJA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail