Dobre wyniki turystyki w Nie mczech

Niemiecka turystyka przyjazdowa kontynuuje swoje dobre wyniki, notując w czerwcu 2019 r. wzrost o 3,3 proc. Według wstępnych danych Federalnego Urzędu Statystycznego, od stycznia do czerwca zarejestrowano 39,8 mln noclegów gości z zagranicy w hotelach i obiektach noclegowych z co najmniej dziesięcioma łóżkami, to jest 1,2 mln więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego.

 

– Niemcy jako cel podróży są bardzo dobrze pozycjonowane na tle coraz ostrzejszej konkurencji – wyjaśnia Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT). – Zgodnie z najnowszymi danymi IPK International na temat rozwoju podróży zagranicznych, opartymi na World Travel Monitors, niemiecki Incoming z wynikiem plus 3,7 proc. osiąga lepsze wyniki niż średnia światowa (plus 3,5 proc.). Według IPK, Niemcy generują nawet 4-procentowy wzrost z europejskich rynków źródłowych i tym samym znacznie wyprzedzają średnią europejską (plus 2,5 proc.). Według analiz przeprowadzonych przez firmę Forward Keys, rezerwacje biletów lotniczych na podróże zagraniczne z rynków dalekich w pierwszej połowie roku były o 4,7 proc. wyższe od porównywalnych danych za rok poprzedni. Segment rezerwacji długoterminowych (co najmniej 120 dni przed wyjazdem) rośnie dynamicznie o 11 proc.


Wydanie: 8/2019, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail