LOT tworzy hub w Budapeszcie

LO T konsekwentnie rozwija siatkę połączeń z Budapesztu. Już 22 września br. uruchomi bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do Seulu, a 30 marca wystartuje z Węgier do sześciu nowych miast – do Sofii, Pragi, Belgradu i Stuttgartu, a także do Bukaresztu i Brukseli.

 

  Tym samym siatka obsługiwanych przez przewoźnika połączeń na rynku wzrośnie do 12. Uruchomienie nowych międzynarodowych rejsów z Węgier to kolejny etap konsolidacji rynku w Europie Środkowej i Wschodniej, którego LOT staje się dziś niekwestionowanym liderem. Od 30 marca 2020 r., czyli w niespełna dwa lata od uruchomienia bezpośrednich rejsów dalekodystansowych do USA, liczba oferowanych przez przewoźnika połączeń ze stolicy Węgier wzrośnie do 12 – pasażerowie polecą bezpośrednio do Warszawy, Krakowa, Londynu, Bukaresztu, Brukseli, Stuttgartu, Pragi, Belgradu, Sofii oraz do Nowego Jorku, Chicago i Seulu. Do obsługi nowych połączeń europejskich LOT na stałe zbazuje w Budapeszcie dodatkowo trzy samoloty Embraer 195. Tym samym od przyszłego sezonu letniego flota przewoźnika w Budapeszcie będzie liczyła pięć samolotów (razem z Boeingiem 787 Dreamliner). Rozkład połączenia Budapeszt – Seul został zaplanowany tak, aby zapewnić dogodne przesiadki rozpoczynające się już od 60 minut pasażerom podróżującym przez Budapeszt z innych miast Europy, m.in. ze Stuttgartu, Pragi, a także z Warszawy. Rejs Budapeszt – Seul potrwa niespełna 12 godzin. – Nowością będą również cztery kierunki europejskie, czyli Sofia, Praga, Belgrad i Stuttgart, które wystartują z Budapesztu z początkiem przyszłego sezonu letniego. Tym samym spełniamy obietnicę daną Węgrom, stając się jedyną linią lotniczą oferującą bezpośrednie i najbardziej komfortowe połączenia z Budapesztu do USA, Azji i Europy. Rejsy do każdego z tych miast realizujemy także z Warszawy i jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów. Nasze analizy pokazały, że kierunki te mają wysoki potencjał, by odnieść sukces także na Węgrzech – dodaje Rafał Milczarski. Rejsy do Pragi i Stuttgartu będą wykonywane z częstotliwością dwóch połączeń dziennie (oprócz weekendów). Do Sofii i Belgradu pasażerowie polecą z Budapesztu raz dziennie, siedem dni w tygodniu. Wraz z uruchomieniem nowych kierunków z Budapesztu LOT dokonał korekty wybranych rejsów. W nadchodzącym sezonie letnim pasażerowie z Węgier będą mogli wybierać spośród aż sześciu nowych kierunków europejskich. Obecnie do obsługi bezpośrednich połączeń z Budapesztu LOT zatrudnia 80 stewardes i stewardów oraz kilkunastu pilotów. Uruchomienie nowych rejsów z Budapesztu to kolejny element realizacji strategii rentownego wzrostu Polskich Linii Lotniczych LOT, której celem jest budowanie pozycji lidera przewozów w Europie Środkowej i Wschodniej. Bilety na rejsy między Budapesztem a Seulem można nabyć we wszystkich kanałach sprzedaży, m.in. na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów. Sprzedaż na nowe kierunki europejskie, tj. z Budapesztu do Belgradu, Stuttgartu, Sofii i Pragi, zostanie uruchomiona 7 sierpnia br. 


Wydanie: 8/2019, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail