Zapowiedź fali bankructw hoteli w Hiszpanii po upadku Thomasa Cooka

2019-10-02

Hiszpańska Konfederacja Hoteli i Kwater Turystycznych (CEHAT), poinformowała, że w Hiszpanii bankrutuje około 500 hoteli w związku z ogłoszeniem upadłości przez brytyjskie biuro podróży Thomas Cook.  
hotel 4473211 960 720
W kraju tym w ubiegłym roku działało 7,4 tys. hoteli, bankructwo dotknie więc aż 7% tamtejszego rynku hotelowego. Jak podaje CEHAT z urlopu w Hiszpanii musiało zrezygnować ponad 1,3 mln
turystów, a upadły Thomas Cook jest winien hiszpańskim hotelom ok. 200 mln euro. 
Juan Molas, przewodniczący stowarzyszenia, zapowiedział, że do grudnia bankructwo w następstwie upadłości brytyjskiego biura i jego regionalnych filii ogłosi 500 hiszpańskich hoteli (w tym około 100 należących do Thomasa Cooka). Kolejnych bankructw w hiszpańskim sektorze hotelarskim należy spodziewać się w 2020 r. - przestrzegł szef CEHAT.
Według niego największa liczba hoteli, która zbankrutuje wskutek kłopotów Thomasa Cooka znajduje się na Wyspach Kanaryjskich i na Balearach. Od wtorku na Majorce i na Ibizie zamkniętych zostało kilkadziesiąt hoteli, które współpracowały bezpośrednio z grupą Thomas Cook. Problemy mają też obiekty w Katalonii, Andaluzji czy w rejonie miasta Walencja.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail