Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  CPK wojerównież hubem kolejowym

Choć Centralny Port Komunikacyjny ma być przede wszystkim hubem lotniczym, to jednak przy tej okazji zrealizowanych zostanie wiele inwestycji kolejowych.

 

 rt 2019 12a 20

  Jeśli faktycznie wszystkie plany zostaną zrealizowane, to kolej w naszym kraju otrzyma mocny impuls do rozwoju. Co ważne, nie chodzi tylko o infrastrukturę bezpośrednio związaną z portem lotniczym, ale o rozwój sieci niemal w całym kraju. Pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild podkreśla, że integracja z transportem kolejowym to jeden z kluczowych warunków prawidłowego funkcjonowania nowego lotniska. Założenia są takie, że dzięki programowi CPK zostanie wybudowanych ok. 1,6 tys. km nowych linii. 

Nie tylko wokół lotniska

– Przed nami etap analizowania uwag i propozycji zgłoszonych podczas RKS-ów w 16 województwach. Już dziś mogę jednak powiedzieć, że regionalne konsultacje są dla nas bardzo przydatne. Spotkania z przedstawicielami władz wojewódzkich i samorządów lokalnych dały nam bardzo cenną wiedzę na temat potrzeb transportowych w regionach – mówi Piotr Malepszak, pełniący obowiązki...Opr. Andrzej Jarczewski

Wydanie: 12/2019, TRANSPORT
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail