Turyści szukają na Hawajach po prostu raju

Jesteśmy jedynym polskim biurem podróży działającym na tym terenie. Naszymi klientami są zarówno Polacy zamieszkujący kontynentalną część Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, jak i rodacy z kraju – mówi Nikodem Pikor, właściciel Hawaii Polonia Tours.

rt 2020 01a 16

Czy jest duża konkurencja w turystyce na Hawajach?

 Ruch turystyczny na Hawajach jest duży. Przyjeżdża tu co roku 10 mln turystów – to masa ludzi do obsłużenia, jest więc dużo pracy i miejsca na rynku, ale jak wszędzie na świecie jest zdrowa konkurencja zapewniająca turystom różnorodność oferty. Widać pewien korzystny dla nas trend. Otóż coraz więcej osób korzysta z małych, rodzinnych firm i organizatorów (takich jak my!) zamiast z molochów przemysłu turystycznego. I dobrze na tym wychodzą! 

Skąd przyjeżdża na Hawaje najwięcej turystów? Jak wielu jest wśród nich tych z Polski?

Przede wszystkim ze Stanów Zjednoczonych. To zdecydowanie największa grupa. Niestety Polaków jest jak na lekarstwo – moje szacunki mówią o około 5 tys. rocznie z Polski i mniej więcej drugie tyle Polonii amerykańskiej. 

Czego turyści szukają przede wszystkim na Hawajach?

Po prostu raju. Przede wszystkim słońca, plaż i rafy koralowej z całym barwnym życiem na niej, z tymi wszystkimi kolorowymi rybami, a także wielorybów w oceanie. Poza tym wulkanów buchających lawą. Dużą atrakcją jest tutejsza bujna roślinność. Szukają tu również egzotycznej przygody, którą oferują wyspy wraz z wszelkimi aktywnościami, które można tu uprawiać. Wielu szuka...


Wydanie: 1/2020, WYWIAD RYNKU TURYSTYCZNEGO
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail