materiał partnera

Wynajem jachtu - na co zwracać szczególną uwagę?

2020-05-13

Bogactwo ofert firm czarterowych powoduje, że podjęcie decyzji o wynajęciu odpowiedniego jachtu może okazać się nie lada wyzwaniem. Zastanawiając się nad jego wyborem, należy pamiętać o kilku istotnych rzeczach, które ułatwią i uprzyjemnią wypoczynek. Liczba członków załogi, doświadczenie żeglarzy, preferencje stylu żeglugi oraz inne aspekty z pewnością będą miały kluczowe znaczenie przy czarterowaniu jachtu.

g3ifm 05

Czarterowanie jachtów — który typ wybrać?

Decydując się na czarter jachtów, korzystajmy z popularnych i sprawdzonych wyszukiwarek czarteru jachtów, które cieszą się renomą i zaufaniem wielu Klientów. Przy wyborze przede wszystkim należy wziąć pod uwagę ilość osób, która weźmie udział w rejsie. Zazwyczaj na jachcie dwukabinowym może pływać do sześciu osób, natomiast na jachcie pięciokabinowym aż dwanaście — warto wiedzieć, że wraz z większą liczbą osób, koszty czarteru na głowę maleją. Dodatkowo, zastanówmy się nad ilością toalet oraz rodzajem całego wyposażenia. W zależności od zawartości naszego portfela mamy do dyspozycji wersje ekonomiczne oraz bardziej luksusowe. W tych droższych i nowszych modelach znajdziemy takie udogodnienia jak klimatyzacja, sporych rozmiarów lodówka lub elektryczne kabestany. Jeśli nie zależy nam tak bardzo na klasie wynajmowanego jachtu, zdecydujmy się na taki, który będzie po prostu tańszy i również zapewni nam komfortowe wakacje. Weźmy również pod uwagę preferowane miejsca postojowe. Jeżeli interesuje nas głównie postój poza portem wybierajmy jachty z dużymi zbiornikami wody, wyposażone panele słoneczne i w ponton z silnikiem zaburtowym.

Wybór jachtu ze względu na rodzaj uprawianej żeglugi


Szukając idealnego jachtu na wakacje, koniecznie weźmy pod uwagę kwestię, w jaki sposób zamierzamy spędzić czas podczas rejsu. Niektóre osoby stawiają na żeglarskie doznania, podczas gdy innym zależy na relaksie i wypoczynku. Jeżeli zaliczamy się do tej drugiej grupy, warto rozważyć czarter katamaranu lub jachtu motorowego — przede wszystkim, tego typu jachty konstruowane są najczęściej z myślą o komforcie załogi. Natomiast Ci, którzy stawiają głównie na żeglarskie emocje i doznania będą raczej decydować się na jachty jednokadłubowe, które choć często wyposażone skromniej i nie tak wygodne — mogą być wypożyczane za bardzo przystępną cenę.


Doświadczenie żeglarzy, a wybór jachtu

 

Czarterując jacht, miejmy na uwadze doświadczenie członków naszej załogi. Ci mniej doświadczeni, powinni decydować się na mniejsze i nowsze jachty. Mniejsze jachty są z reguły mniej kłopotliwe przy manewrowaniu. Nowsze jachty posiadają często więcej udogodnień, co przekłada się na mniej skomplikowaną i absorbującą obsługę. Żeglarze, którzy mają już za sobą wiele rejsów, mogą zdecydować się na większe i trudniejsze w obsłudze jednostki, które dostarczą im więcej wrażeń. Warto również kierować się opiniami osób, które czarterowały jacht przed nami — ich recenzje dostępne w wyszukiwarkach czarteru jachtów pozwolą nam wybrać model lepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Jeśli przy wyborze jachtu na wakacyjne podróże, weźmiemy pod uwagę aspekty takie jak nasze doświadczenie, rodzaj rejsu oraz osobiste preferencje z pewnością dokonamy trafnego wyboru i będziemy mogli cieszyć się przyjemnymi i bezpiecznymi wakacjami na wodzie.


Komunikaty Branżowe

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail