Wizz Air - nowe bazy w Dortmundzie i Sankt Petersburgu
przewoźnicy

2020-06-18

Przewoźnik ogłosił 18 czerwca w Dortmundzie otwarcie 32. bazy. Na lotnisku w Dortmundzie w sierpniu 2020 roku Wizz Air umieści 3 samoloty typu Airbus A320. Wraz z ogłoszeniem otwarcia bazy, Wizz Air informuje o uzupełnieniu dotychczasowej oferty w Dortmundzie o 18 nowych połączeń do 12 krajów od sierpnia 2020 roku do Alghero, Bari, Katanii, Neapolu, Aten, Heraklionu, Salonik, Bourgas, Lizbony, Marrakeszu, Podgoricy, Reykjaviku, Suczawy, Splitu, Tel Awiwu i Zaporoża, a także na Fuerteventurę oraz Korfu.

Wizz

Ponadto linia ogłasza uruchomienie swojej pierwszej bazy w Rosji w Sankt Petersburgu.Na lotnisku w Sankt Petersburgu od września 2020 roku Wizz Air umieści 1 samolot typu Airbus A320 który będzie stacjonował na lotnisku Pułkowo. Wraz z ogłoszeniem otwarcia swojej rosyjskiej bazy, Wizz Air informuje o uruchomieniu 5 nowych połączeń z Sankt Petersburgu od 18 września 2020 roku. Nowe trasy to: Salzburg (Austria), Oslo (Norwegia), Kopenhaga (Dania), Sztokholm Skavsta (Szwecja) i Malta.

Wizz Air to linia lotnicza o kredytowym ratingu inwestycyjnym, z flotą składającą się z najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych z rodziny Airbus A320 i Airbus A320 neo, w której wiek maszyn wynosi średnio 5,4 roku. Emisja CO2 przypadająca na pasażera Wizz Air była najniższa spośród wszystkich linii lotniczych w roku finansowym 2019 (57,2g na pasażera /km). Największe zamówienie Wizz Air na 268 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – do 30% na każdego pasażera do 2030 roku. 

Dzisiejsze ogłoszenie rozpoczyna w Wizz Air nową erę podróży. Bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi zawsze było priorytetem Wizz Air. Linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz chronić zdrowie pasażerów i załogi w samolocie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce -  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów dezynfekujących, a także  - przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu preparatów antywirusowych. Załoga rozdaje pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład; magazyny pokładowe zostały usunięte z kieszeni foteli. Pasażerowie są proszeni, w miarę możliwość, o dokonywanie płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi lokalnych organów oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany WIZZ PRIORYTY, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail