świat

Dubaj wprowadza certyfikację „dubai assured" dla obiektów turystycznych

2020-07-23

Dla międzynarodowych turystów Dubaj otworzył się 7 lipca. Emirat wprowadza znak jakości „DUBAI ASSURED” by stać się  jednym z najbezpieczniejszych kierunków wakacyjnych na świecie.

Burj Khalifa

Dubaj wprowadził jakościowy program certyfikujący hotele, obiekty handlowe i gastronomiczne oraz atrakcje turystyczne. Obiekty te wdrożyły odpowiednie środki zapobiegawcze celem przeciwdziałania pandemii COVID-19, zapewniając turystom i mieszkańcom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Specjalnie zaprojektowany znak „DUBAI ASSURED” będzie bezpłatnie przyznawany obiektom na okres 15 dni. Będzie go można odnawiać co dwa tygodnie, ponownie przechodząc kontrolę jakości realizowaną przez odpowiednie urzędy. Ze względu na otwarcie wielu publicznych i prywatnych atrakcji turystycznych (w tym plaż, centrów handlowych, restauracji, basenów i pól golfowych) oraz w związku ze wznowieniem turystyki aktywnej (sporty wodne czy biwakowanie), programem mają zostać objęte wszystkie kluczowe punkty turystyczne w mieście. Wszystkie certyfikowane obiekty będą mogły wykorzystywać otrzymany znak przy promocji swojego obiektu.

- Zdrowie i bezpieczeństwo naszych mieszkańców i gości jest dla nas najważniejsze. Program, który wdrożyliśmy w całej branży hotelowej, pozwoli nie tylko dalej podnosić standardy zdrowia i bezpieczeństwa, ale również zwiększy zaufanie do Dubaju jako jednego z najbezpieczniejszych kierunków turystycznych - komentuje Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism.

Według badania przeprowadzonego przez międzynarodową firmę konsultingową HVS dotyczącego motywacji wyboru kierunków turystycznych, 85% podróżnych będzie planować wyjazdy kierując się renomą kierunku wakacyjnego oraz działaniami podejmowanymi przez władze lokalne w walce z pandemią (m.in. wdrażane środki bezpieczeństwa, jakość służby zdrowia oraz dostępność do usług).


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail