przewoźnicy

Przekazanie nowego statku Costa Firenze

2021-01-04

Costa Cruises, stanowiąca część Carnival Corporation & plc , oficjalnie odebrała 22 grudnia z Fincantieri nowy statek Costa Firenze, zaprojektowany i zbudowany w stoczni Marghera i zainspirowany florenckim renesansem. Wydarzenie odbyło się dzisiaj w trybie zdalnym.

 Costa

Costa Firenze, o tonażu 135 500 i pojemności na ponad 5200 gości, jest częścią planu rozwoju, który obejmuje siedem nowych statków. Mają zostać dostarczone grupie Costa do 2023 r. Łączna inwestycja przekracza 6 miliardów euro. Costa Firenze jest czwartym z nowych statków, które mają zostać dostarczone, a po nim kolejne trzy.

Spośród 14 statków obecnie eksploatowanych we flocie Costa Cruises, 11 zostało zbudowanych przez Fincantieri, co jest potwierdzeniem solidnych relacji między obiema firmami. Ma także znaczący wkład we włoską gospodarkę, w tym zapewnienie pracy tysiącom pracowników w stoczniach i firmach zewnętrznych, zajmujących się głównie wyposażeniem wnętrz.

Wystrój wnętrz Costa Firenze, wraz z wyborem kolorów, to celebracja toskańskiego miasta, kolebki renesansowej sztuki i kultury. Wspólne przestrzenie odzwierciedlają harmonię, jaką można odczuć podczas spaceru po florenckiej ulicy lub placu.

Oferta gastronomiczna oparta jest na wspaniałej kuchni śródziemnomorskiej, z szeroką ofertą gwarantowaną przez 13 barów i 7 restauracji. Statek jest idealny dla rodzin, z określonymi ofertami i kilkoma nowościami, takimi jak prawdziwy „park przygód” na pokładzie.

Projekt Costa Firenze również zwraca szczególną uwagę na zrównoważony rozwój. Doskonałe wyniki Costa Firenze w zakresie ochrony środowiska zostały potwierdzone przez RINA, międzynarodową organizację certyfikującą, z zapisem obejmującym wszystkie główne aspekty wpływu statku na środowisko i wymaganiami dotyczącymi zapobiegania w obszarach, takich jak: odpady, szara woda, czarny woda, olej maszynowy, CO2, ozon, gazy cieplarniane, pył zawieszony, tlenki siarki, azot i woda balastowa.

Oprócz utrzymywania zgodności z szeregiem norm dotyczących zrównoważonego rozwoju środowiskowego, certyfikacja zatwierdza również rozwiązania projektowe i procedury operacyjne, które Costa Cruises dobrowolnie wdrożyło, w celu spełnienia wymagań dotyczących ochrony środowiska, zarówno podczas budowy jak i nawigacji.

 

Statek po raz pierwszy popłynie po Morzu Śródziemnym w 2021 roku, oferując dwie różne tygodniowe trasy po zachodniej części Morza Śródziemnego. Pierwsza trasa, dostępna od 28 lutego 2021 r., obejmuje włoskie destynacje: Genuę, La Spezię - z wycieczkami również do Florencji - oraz Neapol, Walencje, Barcelonę i Marsylie. Druga trasa, dostępna od maja do października 2021 roku, obejmuje Genuę i Civitavecchia, z wycieczkami do Rzymu, a także Neapolu, Ibizy, Barcelony i Marsylii. Po październiku 2021 roku statek popłynie do Azji, aby dołączyć do swojego siostrzanego statku Costa Venezia, również zbudowanego przez Fincantieri w stoczni Monfalcone i działającego od marca 2019 roku.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail