polska

Większe restrykcje do 9 kwietnia

2021-03-25

Zgodnie z zapowiedziami rząd zaostrzył restrykcje w związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19.

KPRM

Choć w przypadku branży turystycznej, która de facto jest zamknięta nie wiele się zmieniło, jednak zwiększenie ograniczeń na inne branże na pewno przyczyni się do wolniejszego powrotu turystyki do dawnego poziomu, choćby już tylko z tego powodu, że zamknięcie hoteli przedłuży się. Według nowych zasad od soboty zamknięte będą sklepy o powierzchni przekraczającej 2 tys. metrów, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne oraz żłobki i przedszkola..

Zamknięte mają być również obiekty sportowe. Korzystać z nich będą mogli jedynie zawodowi sportowcy.

Premier pytany o możliwość wprowadzenia stanu wyjątkowego, jeśli wprowadzone restrykcje nie odniosłyby skutku, odparł, że nie wyklucza żadnej możliwości.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia i "jesteśmy o krok od przekroczenia granicy". Premier powiedział również, że "w lutym, kiedy można było na to pozwolić, poluzowaliśmy niektóre branże, dziś znów musimy zaostrzyć obostrzenia, żeby przerwać łańcuch zakażeń".

-Trudne decyzje są konieczne! Musimy opanować tę falę, żeby za 2-3 tygodnie było widać, że jesteśmy w lepszym trendzie - podkreślił premier.

restrykcje1restrykcje2

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail