„Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii” – kurs AKADEMII SKKP ONLINE

2021-04-29

Na platformie edukacyjnej AKADEMIA SKKP ONLINE udostępniono już pierwsze kursy, kierowane zarówno do osób zaczynających karierę w branży MICE (bezpłatnie) jak i do kadry kierowniczej (odpłatnie), będące częścią cyklu „Zarządzanie w branży MICE”, który składa się z 10 szkoleń.

Pierwszy kurs pt. „Charakterystyka rynku spotkań w Polsce i na świecie po pandemii” prowadzony przez Annę Górską jest wprowadzeniem do zagadnień i wiedzy o branży MICE w ujęciu lokalnym i globalnym. Jego celem jest opanowanie podstawowej terminologii i poznanie zasad współpracy pomiędzy interesariuszami rynku spotkań w nowej rzeczywistości post COVID-19.  Kurs nagrany jest w prezentacji PowerPoint i jako materiały pomocnicze wykorzystano w nim video i krótkie filmiki, ilustrujące wybrane elementy sektora spotkań. W charakterze case study przedstawiono międzynarodowy kongres ICCA 2020 jako modelowy przykład wydarzenia  hybrydowego. Uzupełniłem kursu jest część praktyczna – warsztat.

Program kursu podzielony jest na 3 części i poruszono w nim poniższe tematy:

  • Rodzaje wydarzeń: definicje, struktura, rynek. Omówiono co to jest przemysł spotkań w nomenklaturze polskiej i światowej.
  • Podmioty w segmencie MICE (PCO, AMC, DMC, CVB, POT/PCB i in). Definicje, zadania. Specyfika kongresów stowarzyszeń.
  • Najważniejsze organizacje branżowe w Polsce i na świecie
  • Polska w światowych rankingach. Statystyki, rankingi ICCA i UIA oraz ich znaczenie.
  • Cele organizacji wydarzeń
  • Rola i wartość przemysłu spotkań: społeczne, naukowe, ekonomiczne i promocyjne
  • Krajobraz MICE po pandemii.  Światowe trendy i zmiany w organizacji spotkań w przyszłości.  

Do kursu dołączono materiały do samodzielnego przestudiowania takie jak:

ü  Raport Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2020 POT,

ü  Poland Events Impact,

ü  ICCA Statistical Report 2019 (w jęz. ang.),

ü  JMIC Manifest (w jęz. ang.)

Każdy kurs kończy się testem kompetencyjnym oraz wydaniem certyfikatu ukończenia szkolenia. Cały cykl szkoleń został podzielony tematycznie tak, aby wraz z raportami i opracowaniami udostępnianymi na platformie online, stanowiły kompendium wiedzy o branży MICE. Po ukończeniu i pozytywnym zaliczeniu wszystkich 10 kursów, otrzymuje się certyfikat Event Managera.

Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy zarejestrować się na platformie edukacyjnej Akademia SKKP online www.akademia.skkp.org.pl i po otrzymaniu linku do aktywacji, można brać udział w kursach w dowolnym, wybranym czasie.

Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail