europa

W Serbii będą dopłaty do grup zorganizowanych

2021-06-11

Serbscy organizatorzy turystyki, będą mogli dostać dotacje za zorganizowanie wyjazdu grupy turystycznej.

 Serbia

Mający licencje na prowadzenie działalności turystycznej będą mogli ubiegać się o dotację, po zorganizowaniu imprezy dla grupy liczącej co najmniej 15 osób. Dofinansowanie obejmuje zarówno grupy krajowe jak i te przybywające z zagranicy. Jak poinformowało Ministerstwa Handlu, Turystyki i Telekomunikacji, rząd przeznaczył na ten cel 5 mln. dinarów (ok. 40 tys. euro).

- Ponieważ turystyka w Serbii zanotowała ogromny spadek ruchu z powodu pandemii, konieczne są bezpośrednie zachęty, które umożliwią odbudowę sektora, który ma ogromny wpływ na inne gałęzie gospodarki. Dotacje związane z organizacją wyjazdów turystycznych zwiększą motywację do sprowadzania gości zagranicznych, ale też umożliwią bardziej elastyczne podejście w polityce cenowej i pewną amortyzację wzrostu ce – powiedziała Tatjana Matić Szefowa resortu Handlu, Turystyki i Telekomunikacji Serbii.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail