Wysoki sezon i co dalej?

Choć wakacje szkolne właśnie się skończyły, to jednak sezon na szczęście trwa nadal i jak wynika z napływających danych, są szanse, że koniec kanikuły będzie udany dla branży turystycznej. Postanowiliśmy sprawdzić, co już wiemy o tym sezonie i co nas może jeszcze w nim czekać. Eksperci multiagent z Wakacje.pl, analizując, jak będzie wyglądał koniec sezonu, pochylili się nad wyborami klientów i zrobili zestawienie obrazujące, gdzie i jak turyści najchętniej podróżowali oraz dokąd jeszcze zamierzają się udać. Wakacje.pl przeanalizowały statystyki sprzedaży wyjazdów rozpoczynających się między 15 sierpnia a 31 października tego roku, zrealizowanej w portalu i w należących do niego biurach stacjonarnych do 18 sierpnia br. Z danych wynika, że większość klientów, którzy wybierają się na urlop w najbliższych tygodniach, spędzi tygodniowe wczasy nad Morzem Śródziemnym. 

k4ht 212279 161904

Jesień jak wakacje

Najbliższe miesiące, jeśli chodzi o preferencje turystów, nie różnią się istotnie od wyborów z pełni sezonu. Na pierwszym miejscu w rankingu dziesięciu najpopularniejszych krajów znalazła się Grecja z niemal 29-proc. udziałem w sprzedaży wyjazdów rozpoczynających się między 15 sierpnia a 31 października 2021 roku. W porównaniu z tym samym okresem 2019 roku wzrost udziału w sprzedaży wyniósł 1,1 pkt. proc. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazła się Turcja – w analizowanym okresie wybierze się tam o 3,1 pkt. proc. osób więcej niż dwa lata temu. Warto podkreślić, że w ostatnich dniach widać wzrost zainteresowania tym kierunkiem, a ponieważ w programach a nawet jest dostępny zimą, z pewnością okaże się jednym z hitów tego roku. Kolejne miejsce w zestawieniu należy do Egiptu, który obecnie wybiera co dziesiąty klient Wakacje.pl. – Nasi kontrahenci od lat stawiają na sprawdzone kierunki w basenie Morza Śródziemnego – mówi Jolanta Kołodziejczyk, dyrektor produktu w Wakacje.pl. – Zamiana miejsc w rankingach popularności wynika zazwyczaj z aktualnych promocji touroperatorów. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, znaczenie mają oczywiście zasady podróży, które pojawiają się w związku z pandemią koronawirusa.

k4ht 988153 530843

Obserwujemy, że w momencie wprowadzenia poluzowań klienci chętnie powracają do ulubionych, popularnych od lat regionów. Tak było chociażby w przypadku Turcji, gdy Polska złagodziła zasady kwarantanny po przyjeździe z tego kraju - dodaje dyrektor. W pierwszej piątce krajów najczęściej...opr. Andrzej Jarczewski

Wydanie: 8/2021, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail