Tegoroczny sezon przywiódł na polskie stoki przede wszystkim więcej turystów ze Słowacji

Sytuacja związana z pandemią była impulsem do rozbudowy infrastruktury sprzedaży i dystrybucji produktów oferowanych online. Ten czas pokazał nam, że sprzedaż internetowa jest bardziej odporna na zmiany i zagrożenia rynkowe, utwierdzając nas tylko w przekonaniu, że w tym kierunku powinniśmy zmierzać, myśląc o rozwoju spółki i poszczególnych ośrodków Tatry Super Ski – mówią Adam Marduła, prezes, oraz Monika Koźlak-Koza, członek zarządu Tatry Super Ski.

r202204rt 754599 643970

Czym wyróżniał się tegoroczny sezon narciarski, czy różnił się od tych przed pandemią?

 Adam Marduła: Na pewno nikogo nie zaskoczę, jeśli powiem, że pandemia wywołała ogólne poczucie niepokoju i dotyczy to również branży narciarskiej. Sezon 2020/2021 był dla niej bardzo trudny i wymagający. Niektóre ośrodki po tym, jak przez część zimy pozostawały zamknięte, walczyły wręcz o przetrwanie. Jeśli zima 2021/2022 wyglądałaby podobnie, to stacje narciarskie – głównie te mniejsze – mogłyby tego nie przetrwać. Scenariusz był smutny, niemniej jednak prawdopodobny. Tym bardziej decyzje rządu dotyczące wprowadzanych obostrzeń i wizje kolejnych odsłon pandemii potęgowały w nas niemałą już niepewność. W przeciwieństwie do poprzednich sezonów nie mogliśmy opracować strategii działania ośrodków na dłuższy czas, bo to, co dawniej było do przewidzenia i zaplanowania, teraz było niemożliwe. Odczuli ją również nasi klienci, co w minionym sezonie bezpośrednio przełożyło się na trend kupowania karnetów na kilka dni przed planowanym przyjazdem na stok. Można powiedzieć, że Polacy podejmowali decyzje o urlopie w górach na ostatnią chwilę. Potwierdzają to dane – liczba skipassów Tatry Super Ski zakupionych w przedsprzedaży (przed oficjalnym startem sezonu) była zdecydowanie niższa niż w przedpandemicznych sezonach. Nie byliśmy zdziwieni tym faktem, ponieważ ciągła niepewność, czy sezon nie zostanie odwołany lub w jakiś sposób zakłócony, nie dotyczyła jedynie turystów, ale jak mówiłem – również nas,...


Wydanie: 4/2022, WYWIAD
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail