Żegluga Ostródzko- -Elbląska jest największym operatorem rejsów pasażerskich na Kanale Elbląskim

Organizujemy rejsy, podczas których odbywają się spotkania biznesowe, prezentacje biznesowe i szkolenia. W tym celu spółka zakupiła ekskluzywną jednostkę, Party Boat – mówi Jakub Urbanowicz, prezes zarządu Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej.

rt 2023 02h 17

Jaka jest historia Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej?

Obecnie Kanał Ostródzko-Elbląski, wykorzystywany początkowo do celów transportu towarowego, jest jedną z największych atrakcji turystycznych. W 2007 r. został uznany za jeden z siedmiu cudów Polski w plebiscycie „Rzeczpospolitej”. Pierwszy raz turyści popłynęli kanałem w 1912 r. na pokładzie łodzi motorowej „Seerose” („Róża morska”). Od roku 1927 rozpoczęto regularne rejsy pasażerskie po kanale, jednak działania wojenne 1945 r. spowodowały poważne uszkodzenia techniczne urządzeń kanału. Z inicjatywy Zygmunta Mianowicza oraz przy pomocy Adolfa Tetzlaffa w 1947 r. ponownie udrożniono kanał, na którym Żegluga Gdańska rok później wznowiła regularne rejsy pasażerskie.

W połowie lat 70. pływające po kanale statki przejęła Żegluga Mazurska z Giżycka, a od 1992 r. armatorem był samorządowy Zakład Komunikacji Miejskiej w Ostródzie, który od 2011 r. działa pod nazwą Żegluga Ostródzko-Elbląska. Żegluga Ostródzko Elbląska jest największym operatorem rejsów pasażerskich na Kanale Elbląskim. Dysponuje największą na tym obszarze białą flotą, w skład której wchodzi: pięć dwupokładowych statków mogących pomieścić 65 pasażerów („Kormoran”, „Ostróda”, „Birkut”, „Marabut”, „Pingwin”) oraz trzy jednopokładowe jednostki, wśród nich mniejsza o nazwie „Żuraw” (dysponująca 36 miejscami) oraz dwa nowoczesne statki „Czapla” i „Bocian”, a...


Wydanie: 2/2023, WYWIAD
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail