10 lat marki Flix

Flix SE ogłosił rekordowe wyniki z okazji 10. rocznicy istnienia firmy. Flix podsumowuje rok 2022 jako najbardziej udany w historii, zamykając go przychodem w wysokości ponad 1,5 mld euro oraz rentownością na poziomie EBITDA. Ponadto firma odnotowała wzrost przychodów o 185 proc. w porównaniu z rokiem 2021 i zapowiada dalszy wzrost zysków w 2023 r.

rt 2023 02h 29

W lutym mija 10 lat od pierwszego kursu FlixBusa w historii, co wyznacza dekadę istnienia firmy na rynku. Od tego czasu blisko 300 mln pasażerów na całym świecie skorzystało z przejazdów zielonymi autobusami, a 2022 r. firma zakończyła z rekordowo wysokim globalnym przychodem, który przewyższył przychody uzyskane w roku poprzedzającym aż o 185 proc. Z okazji 10-lecia firmy 15 lutego 2023 r. współzałożyciel i dyrektor generalny Flix SE André Schwämmlein podsumował wyniki oraz zapowiedział perspektywę dalszego wzrostu firmy. – Rok 2022 był jak dotąd naszym najbardziej udanym rokiem. To pokazuje, że Flix bardziej niż kiedykolwiek umocnił swoją pozycję, biorąc pod uwagę rentowność firmy i długą obecność na rynku. Dokonaliśmy tego, stawiając na nowoczesną mobilność, zrównoważony rozwój i technologię. Wierzymy, że mimo wszystko to dopiero początek naszej drogi – powiedział na konferencji w Monachium. 

REKORDOWY ZYSK NA WSZYSTKICH RYNKACH W 2022 R.

W 2022 r. grupa Flix, w tym FlixBus, FlixTrain, Greyhound i Kamil Koc, osiągnęła przychody w wysokości ponad 1,5 mld euro z zyskiem...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 2/2023, TRANSPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail