Polski Bon Turystyczny to projekt o niespotykanej dotychczas skali

Łączna liczba bonów aktywowanych przez beneficjentów wyniosła prawie 4 mln, co stanowi 89% wszystkich przyznanych świadczeń - Anna Salamończyk-Mochel – wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

 rt 2023 04d 07

Jaka kwota trafiła do branży turystycznej przez Polski Bon Turystyczny?

Dzięki programowi polskie rodziny mogły skorzystać z atrakcyjnych ofert wakacyjnych w kraju i spędzić urlop w bezpieczny sposób, zwiększając tym samym popyt na krajowe usługi turystyczne, a w efekcie zapewniając regularne przychody dla branży, które wyniosły łącznie ponad 3 mld złotych.

Jaki procent Bonów został aktywowany a jaki wykorzystano do płatności

? Łączna liczba bonów aktywowanych przez beneficjentów wyniosła prawie 4 mln, co stanowi prawie 89% wszystkich przyznanych świadczeń. Do płatności wykorzystanych zostało ponad 3,5 mln bonów. Ogromnym sukcesem programu jest to, że jak wynika z naszych badań dla 41% osób bon turystyczny był impulsem, który skłonił ich do zorganizowania wypoczynku, a po raz pierwszy zdecydowało się na niego aż 26% gości obiektów turystycznych. 

W jakim okresie działania PBT najwięcej turystów z niego skorzystało (czy na początku, w pierwszym roku, czy pod koniec)?

Przez pierwsze miesiące obowiązywania programu nadal obowiązywały liczne ograniczenia w działalności obiektów turystycznych i przemieszczaniu się. Musimy pamiętać, że właściwie aż do maja 2021 roku, włączając w to cały sezon zimowy i ferie, ruch turystyczny był niemal zamrożony. Po zniesieniu obostrzeń, w maju i czerwcu 2021 nastąpił pierwszy boom na wyjazdy z bonem. Na koniec czerwca 2021 roku liczba aktywowanych bonów wyniosła ponad 2 mln, a do przedsiębiorców z tytułu płatności realizowanych za pośrednictwem Polskiego Bonu Turystycznego trafiło ponad 643 mln zł. W tym samym roku, w ciągu 2 miesięcy wakacji liczba aktywacji bonu wzrosła do 3 mln, a na koniec sierpnia 2021 odnotowano 2,6 mln płatności zrealizowanych za jego pośrednictwem, które przyniosły łącznie ponad 1,7 mld zł. To był de facto okres największej aktywności, kiedy zrealizowano ok. 31% wszystkich transakcji Polskim Bonem Turystycznym. Kolejne wyraźne skoki miały miejsce podczas zimowych ferii, majówki i wakacji 2022 roku. Sezon wakacyjny został zamknięty liczbą 3,8 mln aktywowanych bonów i 2,8 mld złotych na kontach przedsiębiorców turystycznych. Spory ruch odnotowaliśmy także podczas tegorocznych ferii, natomiast zdecydowanie rekordowy był marzec 2023 roku, czyli ostatni miesiąc obowiązywania programu, w którym beneficjenci mogli opłacić bonem...


Wydanie: 4/2023, PRODUKT TURYSTYCZNY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail