hotele

Sierpień udany w hotelach wypoczynkowych

2023-09-15

Większość hotelarzy dobrze ocenia miniony sezon wakacyjny – wynika z najnowszej ankiety Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego przeprowadzonej na początku września. Sierpień przyniósł obiektom najwyższe wyniki od początku roku, jednak są one słabsze niż w 2022 roku.

 hotel 1979406 1920

Wyniki sierpnia z lekką poprawą w porównaniu do lipca. Zmniejszyła się grupa hoteli z frekwencją poniżej 30 proc. (8 proc.), a obłożenie powyżej 50 proc. zanotowało 78 proc. hoteli, w tym dokładnie połowa obiektów miała je powyżej 70 proc. Nadal dobry poziom obłożenia notowały hotele biznesowe, natomiast obiekty wypoczynkowe osiągnęły jeszcze lepsze rezultaty niż w lipcu.

W grupie hoteli biznesowych 65 proc. uzyskało obłożenie powyżej 50 proc., w tym 38 proc. powyżej 70 proc. To wyniki o kilkanaście pp. niższe niż w „biznesowym” czerwcu, ale nadal satysfakcjonujące zważywszy na drugi miesiąc wakacji. Frekwencji 30 proc. nie osiągnęło 13 proc. hoteli. Wśród obiektów wypoczynkowych 97 proc. przekroczyło frekwencję 50 proc., w tym 65 proc. z obłożeniem powyżej 70 proc. Frekwencji gorszej niż 30 proc. nie zanotował żaden hotel. A więc druga połowa sezonu urlopowego przyniosła obiektom wypoczynkowym najwyższe wskaźniki od początku roku.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail