hotele

Airbnb i Ukraina podpisały wspólne memorandum wspierające rozwój turystyki po wojnie

2023-09-28

Airbnb i Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki Ukrainy podpisały wspólne memorandum dotyczące okresu powojennego. W tym celu szefowa Państwowej Agencji Turystyki Ukrainy Mariana Oleskiv oraz współzałożyciel i dyrektor ds. strategii Nathan Blecharczyk spotkali się w Konsulacie Generalnym Ukrainy w Monachium. Po zakończeniu wojny, turystyka w Ukrainie powinna  ponownie otrzymać wsparcie. Państwowa Agencja Rozwoju Turystyki Ukrainy. 

Arbnb2

- Inicjatywa Airbnb polegająca na zapewnieniu bezpłatnego tymczasowego zakwaterowania dla 130 000 uchodźców z Ukrainy była dla nas znaczącym wsparciem. Po zwycięstwie chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność i pokazać naszą gościnność, zapraszając cały świat, który stoi po stronie Ukrainy, do odwiedzenia nas. Podpisane dziś memorandum potwierdza nasze intencje wspólnego odbudowania branży turystycznej w naszym kraju - powiedziała Mariana Oleskiv, szefowa Państwowej Agencji Turystyki w Ukrainie.

- Gospodarze na Airbnb są sercem naszej społeczności. Dotyczy to oczywiście gospodarzy w Ukrainie. Mimo że obecnie w Ukrainie turystyka jest prawie niemożliwa, ważne jest, aby już teraz wyznaczyć kurs na okres powojenny. Dzięki wspólnemu memorandum zgadzamy się wspierać turystykę w Ukrainie po zakończeniu wojny - to silny znak dla naszej społeczności w terenie - powiedział Nathan Blecharczyk, współzałożyciel i dyrektor ds. strategii Airbnb.

Do tej pory zakwaterowano ponad 130 000 uchodźców

Od początku rosyjskiej wojny przeciw Ukrainie Airbnb.org pomogło ponad 130 000 osób znaleźć bezpłatne i tymczasowe zakwaterowanie Pobyty te zostały sfinansowane przez Airbnb, Inc. i innych darczyńców Airbnb.org, a także gospodarzy, którzy oferowali bezpłatne i zniżkowe pobyty za pośrednictwem Airbnb.org.

Działania te były również możliwe dzięki partnerskim organizacjom pozarządowym Airbnb.org, które pomagały rezerwować i koordynować pobyty dla uchodźców. Airbnb.org współpracuje z ponad 40 organizacjami na całym świecie, aby zapewnić tymczasowe zakwaterowanie osobom uciekającym z Ukrainy.

Europejscy partnerzy, w tym Alight, Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) i PHINEO, nadal pomagają rodzinom uciekającym z Ukrainy.

Od drugiego kwartału 2023 r. zachodnioukraińskie miasto Lwów również korzysta z City Portal, więc istnieje już pierwsze partnerstwo z ukraińskim miastem w zakresie wymiany danych. Technologia City Portal oferuje rządom i organizacjom turystycznym wgląd w dane, przekazywane wpływy z podatku turystycznego, narzędzia zgodności i scentralizowany dostęp do infolinii Airbnb Neighborhood Support. Ponad 300 miast i organizacji turystycznych nawiązało współpracę z Airbnb w celu uzyskania dostępu do funkcjonalności City Portal, w tym Kraków i Warszawa.

W ubiegłym roku Airbnb współpracowało z The Sputniks, Bienvenida, Karuna i United for Ukraine. Niektóre z nich zajmują się w szczególności mniejszościami, takimi jak dzieci niepełnosprawne i ich rodziny.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail