przewoźnicy

Grupa Air France-KLM i brazylijski GOL przedłużają współpracę

2023-11-02

Grupa Air France-KLM i brazylijskie linie lotnicze GOL Linhas Aéreas Inteligentes podpisały umowę przedłużającą i wzmacniającą swoje partnerstwo na kolejne 10 lat. Zgodnie z jej warunkami, obie strony przyznają sobie wyłączność na trasach pomiędzy Europą a Brazylią oraz zacieśniają współpracę handlową.

Grafika z flaga Brazylii

W ramach umowy, partnerzy będą, między innymi, optymalizować siatkę połączeń, inwestować w spójny produkt i poprawę doświadczenia klienta, a ponadto współpracować w zakresie programów lojalnościowych, sprzedaży oraz obsługi technicznej i konserwacji samolotów. Zwiększona współpraca zapewni lepszą łączność między rynkiem europejskim i brazylijskim, w ramach siatki lotów, która aktualnie obejmuje ponad 125 miast w Europie i Brazylii i zaspokaja 99 procent popytu.

Grupa Air France KLM oraz linie GOL nawiązały pierwsze partnerstwo w 2014 roku, które po 5 latach, w 2019 r. zostało wznowione. W ramach umowy realizuje się ponad 99 procent popytu między Brazylią a Europą, a obecnie jeden na pięciu pasażerów podróżujących Air France lub KLM do Brazylii, przesiada się na dalsze połączenie liniami GOL. Od momentu podpisania porozumienia, ze współpracy między liniami skorzystało w sumie ponad dwa miliony pasażerów.

Porozumienie między Air France, KLM i GOL obejmuje następujące działania:

  • kontynuację inwestycji mających na celu tworzenie spójnego produktu i dalszą poprawę doświadczenia klienta;
  • dalszą optymalizację siatki połączeń lotniczych między Europą a Brazylią, która aktualnie obejmuje ponad 80 kierunków w Europie, 45 miast w Brazylii, a w przyszłości ma być dodatkowo rozszerzona  o nowe trasy w Ameryce Łacińskiej;
  • rozszerzoną współpracę code-share;
  • wspólne działania sprzedażowe i dodatkowe korzyści dla klientów w ramach programów lojalnościowych Flying Blue (należącego do Air France-KLM) oraz SMILES (należącego do linii GOL).

Ponadto spółka - Air France Industries KLM Engineering & Maintenance (AFIKLME&M) zajmująca się wsparciem technicznym i konserwacją samolotów, rozszerzy swoje usługi, obejmując serwisem silniki CFM56 i LEAP wykorzystywane przez linię GOL.

Pasażerowie Air France i KLM mogą przesiadać się na dalsze loty GOL w jego portach bazowych, którymi są São Paulo (GRU), Rio de Janeiro (GIG) i Fortaleza (FOR). Natomiast klienci GOL mają dostęp do globalnej siatki połączeń Air France i KLM z przesiadką w hubach Grupy – Paryżu (lotnisko CDG) i Amsterdamie (lotnisko Schiphol).

W sezonie zimowym 2023/24 Air France oferuje 24 loty tygodniowo do Brazylii (14 x São Paulo, 7 x Rio de Janeiro i 3 x Fortaleza), zaś KLM w swojej ofercie ma 14 połączeń tygodniowo (7 x São Paulo, oraz 7 x Rio de Janeiro).  


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail