Będzie strategia dla turystyki do 2036 roku

Sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Piotr Borys w wystąpieniu podczas Forum Hotel Investment Trends Poland&CEE zapowiedział kilka interesujących działań, jakie planuje MSiT. Wśród nich znalazła się zapowiedź stworzenia strategii dla sektora turystycznego, która sięgałaby do roku 2036.

rt 2024 05 44582Minister Piotr Borys wystąpił na Forum HIT, najważniejszym w Polsce i CEE wydarzeniu o inwestycjach w hotelarstwie, organizowanym corocznie przez Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia, wydawcę „Hotelarza” i „Rynku Turystycznego”. Obszerną relację z wydarzenia publikujemy w tym numerze magazynu. 

DOBRE WYNIKI TURYSTYKI

Piotr Borys podkreślił znaczenie turystyki dla gospodarki kraju. Jak poinformował, w roku ubiegłym turystyka wypracowała około 5,2 proc. PKB. Jest to wynik o niecałe 20 proc. mniejszy od świetnego roku 2019. Na świecie turystyka osiągnęła poziom około 90 proc. rekordowego roku. Według analiz ministerstwa turystyka ma duży potencjał wzrostu i w ciągu kilku lat powinna osiągnąć poziom 6-7 proc. polskiego PKB. Minister zapowiedział podjęcie działań mających na celu ożywienie tej branży. 

STRATEGIA DLA TURYSTYKI

Jak zauważył, Polska obecnie nie ma stworzonej strategii dla branży turystycznej i brakuje dokumentu strategicznego. Dotychczas nie powstał dokładny plan działania mający na celu systematyczne...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 5/2024, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail