5 ŚWIAT BRANŻY 48 Rynek Turystyczny MAJ 2024 pomysłów na podróż z dzieckiem

Podróż z dzieckiem to wyjątkowy sposób, aby obdarować nasze pociechy czymś więcej niż tylko materialnym upominkiem. Wspólnie spędzony czas, odkrywanie nowych miejsc i przeżywanie przygód razem z rodzicami tworzy niezapomniane wspomnienia i wzmacnia rodzinne więzi.

rt 2024 05 827068

Otrzymanie czekoladowych biletów do muzeum w Barcelonie, podziwianie modelu Akropolu wykonanego z ponad 120 tys. klocków w Atenach, spróbowanie magicznego napoju druida Panoramiksa w Parku Asteriksa czy też spotkanie z pingwinami w położonym na pustyni Dubaju – to przeżycia, które z pewnością na długo zostaną w pamięci obdarowanych, pozostawiając radosne wspomnienia z dzieciństwa. Celem rodzinnych wyjazdów nie muszą być tylko typowo wakacyjne miejsca, jak nadmorskie czy górskie kurorty. Duże miasta i europejskie stolice pełne są interaktywnych muzeów, parków naukowych i miejsc o znaczeniu historycznym, które oferują dzieciom możliwość poznawania świata w angażujący sposób. Tego typu wycieczki to również świetny sposób na kształtowanie otwartości, tolerancji i rozwój umiejętności adaptacyjnych. Zmiana otoczenia, nowe sytuacje i wyzwania, jakie niesie ze sobą podróżowanie, pomagają dzieciom rozwijać kreatywne myślenie oraz zdolności komunikacyjne. To, co jednak najpiękniejsze w tego typu wyjazdach, to wspólne przeżywanie przygód, planowanie tras zwiedzania i pokonywanie wyzwań, co wzmacnia więzi między rodzicami a dziećmi. Przedstawiamy pięć sprawdzonych propozycji rodzinnych wyjazdów, którymi dzieli się Grzegorz Mikielewicz z Getaway, platformy pełniącej funkcję intuicyjnego, inteligentnego kreatora i asystenta podróży „szytej na miarę”. 

ATENY – FASCYNUJĄCE STAROŻYTNE MIASTO-PAŃSTWO

Ateny – jedno z najstarszych miast na świecie – to obowiązkowy cel podróży dla fanów starożytności oraz pasjonatów kultury i sztuki. Zwiedzanie tego miasta to świetna lekcja historii i mitologii dla najmłodszych – łatwo można tam poczuć klimat zamierzchłych lat, co rusz trafiając na antyczne zabytki, pamiętające czasy nawet poprzedniej ery. Główną atrakcją miasta jest oczywiście Akropol, z którego rozpościera się piękna panorama stolicy Grecji. Na wzgórzu znajdują się m.in. Partenon, słynny starożytny Teatr Dionizosa i Odeon Heroda Attyka, świątynia Ateny i Posejdona, czyli Erechtejon, świątynia Ateny Nike, a także monumentalna brama –...


Wydanie: 5/2024, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail