
Prezes Zarządu Neckermann Polska
odpowiada na pytania Adama Gąsiora
Jakie doświadczenia menadżerskie zadecydowały, że został Pan zatrudniony w Neckermann Polska?
Skupię się na dwóch firmach, bo te doświadczenia zdecydowały, że na stanowisko Prezesa Zarządu Neckermann Polska została wybrana osoba spoza branży. Przez 16 lat pracowałem w dziale marketingu Procter&Gamble największym reklamodawcy świata przez dziesięciolecia, firmie uznawanej za lidera rozwoju marketingu. Zajmowałem tam kolejno różne stanowiska, w tym Dyrektora Marketingu na rynek polski, następnie w krajach bałtyckich oraz w Rosji i na Ukrainie. Przez 3 lata mieszkałem i pracowałem w Moskwie. Zanim dołączyłem do polskiego zespołu Neckermanna, pełniłem funkcję dyrektora firmy A.T. Kearney, zajmującej się doradztwem strategicznym w zakresie poprawiania efektywności działania firm. W tym czasie odpowiadałem za prowadzenie międzynarodowych projektów m.in. w Chinach, Rosji, Turcji, Anglii i Afryce Południowej.
Jakie są Pańskie powiązania z turystyką?
Myślę, że branża turystyczna jest bliska każdemu kto lubi podróżować. Odkrywanie świata, wakacje w dotychczas nieznanym miejscu są dla mnie najlepszym sposobem na wypoczynek, tworzenie wspólnych wspomnień z rodziną i gromadzenie pozytywnych emocji. Bez względu na to czy był to trekking w górach czy rodzinne wakacje w słońcu, podróże od zawsze były moją pasją. Choć wcześniej nie pracowałem bezpośrednio w tej branży, wielokrotnie korzystałem z różnego rodzaju usług turystycznych. Z uśmiechem dodam, że kilkukrotnie byłem klientem Neckermanna. Wydaje mi się, że z ekonomicznego punktu widzenia, sprzedaż imprez turystycznych nie różni się znacząco od sprzedaży innych dóbr. Mówiąc w dużym skrócie i uproszczeniu, podobnie jak w innych dziedzinach ważne jest tu poznanie a nawet wyprzedzenie oczekiwań klientów i dostarczanie odpowiedniego produktu. Oczywiście w przypadku „sprzedaży wakacji” to jeszcze większe wyzwanie i naprawdę odpowiedzialne zadanie. Tak naprawdę spełniamy marzenia, bo wakacje to zazwyczaj kilka dni, na które czeka się nierzadko przez cały rok marząc o tym, aby były nie tylko udane czy beztroskie, ale i wyjątkowe.
Co zdążył już P [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Strefa prenumeratora
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).
Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
- Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
- Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
- Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
- Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
- Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
- Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl