Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Wypoczynek u Inków

Peru jest jednym z najbardziej fascynujących kierunków turystycznych w Ameryce Południowej oraz na świecie, a także ogromnie zróżnicowanym krajem, w którym pobyt obfituje w wyjątkowe przeżycia i niepowtarzalne przygody.

rt 2017 11sz 34 

  Atrakcje turystyczne Peru przyciągają turystów z całego świata, o szerokim wachlarzu zainteresowań. Kraj ten posiada wiele wspaniałych obszarów przyrody, obejmujących góry i ośnieżone szczyty, pustynie, plaże, lasy i dżungle. Peru jest jednym z dwunastu najbardziej zróżnicowanych krajów na świecie ze względu na ogromne bogactwo ekosystemów. Różnorodność biologiczna jest widoczna pośród gór, w wijących się w wąwozach rzekach oraz falach, które wydają się nie mieć końca. Geografia Peru pozwala na współistnienie wielu stref klimatycznych, które czynią kraj jednym z najbardziej różnorodnych państw na świecie – w Peru występuje 84 ze 117 stref życia flory i fauny istniejących na planecie. Ta różnorodność pozwala na przeżycie niezapomnianych przygód oraz sprawia, że Peru jest podstawowym kierunkiem turystycznym dla turystów uprawiających wszelkie sporty ekstremalne. Ich oferta jest bardzo szeroka na każdym poziomie trudności: od trekkingu i wspinaczki górskiej, poprzez kolarstwo górskie, surfing i paralotniarstwo, aż po kajakarstwo i spływy kajakowe. 

Kraj z długą historią

Peru szczyci się wielowiekową historią, liczącą ponad 10 tys. lat, oraz ogromną liczbą kultur, które poprzez wieki stworzyły imponujące kompleksy archeologiczne, wspaniały dorobek artystyczny oraz wyborną gastronomię. Bogactwo kulturowe pradawnych cywilizacji peruwiańskich najlepiej wyraża archeologia. Cywilizacje kultur preinkaskich oraz imperium Inków pozostawiły ślady, które są wciąż widoczne na ponad 5 tys. stanowisk archeologicznych, wśród których najważniejsze to Caral – najstarsze miasto w Ameryce, linie Nazca oraz Machu Picchu, architektoniczny cud czasów Inków. Dawną stolicą imperium Inków było Cusco, miasto stanowiące obecnie narodowe dziedzictwo kulturalne, turystyczną stolicę Peru oraz światowe dziedzictwo UNESCO. Historyczna stolica roztacza wokół siebie niezwykłą aurę, którą można poczuć zaraz po przyjeździe do miasta. Dzięki swojej historii oraz tym cechom, Cusco jest archeologiczną stolicą Ameryki. Okolice Cusco obfitują w imponujące pozostałości archeologiczne, takie jak kompleksy Sacsayhuamán, Racchi i Ollantaytambo, imponująca cytadela Choquequirao oraz najcenniejszy klejnot: cytadela Machu Picchu, będąca jednym z nowych...


Wydanie: 11/2017, PREZENTACJE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne