19-20 października po raz pierwszy odbyły się Regionalne Targi Turystyczne w północnym Maroku. Branża turystyczna z regionu Tanger – Tetouan – Al Hoceima prezentowała swoją ofertę touroperatorom z Europy i Azji.

 rt 2018 11z 07

  Polscy turyści od lat odwiedzają Maroko, z reguły są to wycieczki objazdowe po środkowym i południowym Maroku lub wypoczynek w Agadirze. Północy region nie jest jeszcze szerzej znany, choć znajduje się tam wiele miejsc wartych uwagi i atrakcyjnych turystycznie. W targach wzięło udział niemal 40 marokańskich wystawców. Wśród nich były hotele, lokalne biura podróży, firmy przewozowe oferujące zarówno transport lądowy, jak i morski oraz linie lotnicze. Można było również porozmawiać z przedstawicielami regionalnych organizacji odpowiedzialnych za promocję. W targach i rozmowach stolikowych wzięli udział reprezentanci biur podróży m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii czy Chin. Z Polski przyjechali przedstawiciele biur podróży: Rainbow, Itaki, TUI, Oasis Tours, Best Reisen oraz Prima Holiday. Podczas prezentacji podkreślano, że region Tanger – Tetouan – Al Hoceima to obszar, który ma ogromny potencjał rozwojowy pod kątem turystyki. Tanger, Tetouan, Assilah czy Chefchaouen to miasta bardzo ciekawe dla zwiedzających. Urokliwe mediny przyciągają uwagę podróżnych, choć wciąż pozostają miejscami niezadeptanymi przez masową turystykę. O ile w Tangerze i okolicach miast baza hotelowa jest dość rozbudowana, o tyle w całym regionie jest jeszcze wiele miejsca pod inwestycje. Obecnie jedynie 10 proc. wybrzeża między Tangerem a Al Hoceimą jest zagospodarowane. Północne Maroko jest usiane szerokimi piaszczystymi plażami nad Atlantykiem, żwirowymi i piaszczystymi na wybrzeżu śródziemnomorskim. Można też podziwiać ocean z klifów.


Wydanie: 11/2018, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail