Beaujolais Nouveau i najbardziej szalone tradycje winiarskie na świecie

W trzeci czwartek listopada na całym świecie rozbrzmiewają toasty wznoszone pierwszym winem z tegorocznych zbiorów. Obchody Beaujolais Nouveau to prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych imprez dla fanów tego trunku. Jednak amatorzy dobrego rosé czy bianco mogą być zaskoczeni, jak wiele niecodziennych tradycji łączy się z ich ulubionym rodzajem alkoholu. Wyszukiwarka Kayak.pl przedstawia najbardziej nietypowe zwyczaje winiarskie oraz średnie koszty podróży do krajów słynących z produkcji najlepszych win.

 

 rt 2018 11z 32

Beaujolais Nouveau est arrivé!

Mimo że tradycja Beaujolais Nouveau wywodzi się z Francji, świętowanie owoców pierwszych zbiorów odbywa się na całym świecie. Hiszpanie delektują się smakiem vino joven, podczas gdy Włosi piją vino novello. Świeże wino kosztowane w tym czasie charakteryzuje się specyficznym, nieco kwaskowym smakiem, a fakt, że należy je szybko wypić ze względu na krótki termin przydatności, dodatkowo sprzyja festiwalowej atmosferze. Jak pokazuje analiza Kayak.pl, nie jest to jednak jedyna tradycja warta poznania – niektóre zwyczaje związane ze świętem wina są znacznie bardziej zaskakujące. 

Przebrani za winogrona

Włoska Festa dell’Uva to największa parada w Toskanii, niezwykła tym bardziej, że jej uczestnicy przebierają są za… kiście winogron. Festiwal łączy pyszne jedzenie i wino z zabawą i tańcami. Przez ulice miasta przejeżdżają wtedy cztery platformy, na których można...


Wydanie: 11/2018, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail