Dolnośląska oferta dla wszystkich

Dolny Śląsk mógłby atrakcjami turystycznymi obdarować kilka regionów. I do tego są to atrakcje zarówno historyczne i kulturowe, jak i przyrodnicze.

 rt 2019 02z 18

  W tej części naszego kraju turyści mogą znaleźć zarówno zabytki najwyższej klasy, w tym obiekty wpisane na listę UNESCO, jak i chronioną przyrodę. Na terenie województwa znajdują się dwa parki narodowe (Gór Stołowych i Karkonoski), 12 parków krajobrazowych (w tym największy – Dolina Baryczy), 67 rezerwatów przyrody, 18 obszarów chronionego krajobrazu, obszary sieci Natura 2000 oraz obszary objęte porozumieniami międzynarodowymi. W sumie funkcjonują tu wszystkie formy ochrony przyrody, jakie przewiduje polskie prawo. To pokazuje, jak wiele ma do zaoferowania region. 

Góry alpejskie i nie tylko

Karkonosze są najbardziej znanym pasmem górskim w województwie. Rozciągają się na granicy z Czechami. Charakterystyczne schronisko na szczycie Śnieżki jest jedną z ikon tej części kraju. Mało kto wie, że są to jedyne poza Tatrami nasze góry typu alpejskiego. Ciekawostką są sprowadzone tutaj i do dziś mieszkające muflony. Wszystko to objęte ochroną w granicach Karkonoskiego Parku Narodowego. Do tego mamy jeszcze Góry Stołowe, Izerskie oraz malowniczą Kotlinę Kłodzką. 

Ptaki, twierdze, zabytki

Wiele tutejszych atrakcji, które znajdują się na długiej liście wśród innych równie interesujących, w niektórych województwach byłoby czołowymi punktami oferty. To pokazuje, jakie bogactwo turystyczne ma województwo dolnośląskie. Stawy Milickie, położone zaledwie 60 km od Wrocławia, są mekką miłośników ptaków, zwłaszcza teraz, gdy w związku ze zbliżającą się wiosną można zobaczyć podczas przelotów rzadkie gatunki ptaków. Bardziej antropogeniczną atrakcją jest twierdza w Srebrnej Górze. Miejsce, które nie tylko wśród miłośników militariów ma swoją rangę. Nie jest już dzisiaj martwą dawną twierdzą, ale obiektem żyjącym kolejnymi wydarzeniami i oferującym interesujące możliwości spędzania wolnego czasu. Wspomniane zamki i pałace są na tyle liczne, że – jak twierdzą miejscowi – co czwarty tego typu obiekt znajduje się w tym właśnie województwie. Zamek Książ, Chojnik czy Zamek Czocha są znane w całej Polsce. A ponieważ trudno zwiedzić wszystkie ciekawe obiekty, zawsze można obejrzeć...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 2/2019, PREZENTUJEMY POLSKIE REGIONY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail