Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Europejska turystyka ma się dobrze

Sektor turystyczny na Starym Kontynencie w ubiegłym roku wzrósł o około 6 proc. Jedynym krajem, który zanotował spadek liczby odwiedzających turystów, okazała się Wielka Brytania.

 

 rt 2019 02z 28

  Europejska Komisja Podróży (European Travel Commision – ETC) opublikowała wstępne podsumowanie statystyk turystycznych w Europie. Obraz wyłaniający się z tych danych jest optymistyczny. Wynika z nich, że europejski ruch turystyczny utrzymuje stabilny wzrost. Liczba zagranicznych podróży wzrosła w roku 2018 o 6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Jest to tym bardziej optymistyczna informacja, że nie był to spokojny, bezproblemowy rok. Europa zdołała utrzymać wzrost w turystyce pomimo zwiększonego napięcia na świecie wywołanego konfliktami na tle handlowym, niepewnością związaną z brexitem i spowolnieniem gospodarczym w strefie euro oraz Chinach. Jak podkreślają analitycy, pomimo utrzymującej się niepewności w tych obszarach perspektywy na rok 2019 są również optymistyczne. 

Wszędzie rośnie (prawie)

Dane obejmują ruch turystyczny w 33 krajach Europy. Niemal w każdym z nich, a dokładnie w 32, zanotowano większe lub mniejsze wzrosty międzynarodowego ruchu turystycznego. Zdecydowanie największy wzrost zanotowała Turcja, gdzie liczba zagranicznych turystów wzrosła aż o 22 proc. Wynikało to zarówno z tego, że Turcja ma wyjątkowo szeroki wachlarz rynków emisyjnych, jak i ze wzmocnienia konkurencyjności poprzez dewaluacje tureckiej liry. Nieco ponad 15-proc. wzrost zanotowała Serbia. W tym wypadku analitycy podkreślili znaczenie faktu, że turyści z Chin nie potrzebują wiz, by wjechać do tego kraju. Niewiele mniejszy wzrost (15...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 2/2019, ŚWIAT BRANŻY

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności