Best Reisen z dobrymi wynikami

Firma podsumowała sprzedaż za 2018 r. Zeszły rok był dla touroperatora bardzo udany, mimo że wielu organizatorów w Polsce i w Europie zakończyło go wynikiem słabszym niż początkowo zakładany.

 

  Po raz kolejny potwierdziło się, że strategia rozwoju oferty do dalekich krajów opartej na przelotach regularnymi liniami lotniczymi przynosi rezultaty. – Best Reisen na bieżąco dopasowuje podaż do popytu, dzięki czemu ograniczamy ryzyko finansowe, co dalej przekłada się na coraz lepszą sytuację finansową naszej firmy – mówi Leila ben Arfi, prezes Best Reisen. W 2018 r. przychody Best Reisen wyniosły 26,5 mln zł i były o 63,65 proc. wyższe rok do roku. Zysk operacyjny osiągnął wartość 2,3 mln zł, co oznacza wzrost o 30,78 proc. w porównaniu z 2017 r. Największym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki do dalekich krajów – przychód ze sprzedaży tych wyjazdów wzrósł o 129 proc. rok do roku. Najpopularniejszymi kierunkami były Zjednoczone Emiraty Arabskie i Malediwy, ale też Egipt, który wyraźnie wraca do łask polskich klientów. – O ile spodziewaliśmy się, że rok 2018 zakończy się wynikiem znacząco lepszym w porównaniu z 2017, o tyle bardzo pozytywnie zaskoczyły nas wyniki stycznia 2019 r., kiedy to obrót był o 182 proc. wyższy rok do roku – mówi prezes. Największe wzrosty dotyczyły pakietów do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (450 proc.), na Malediwy (56 proc.) i do Egiptu (15 proc.).


Wydanie: 3/2019, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail