Wirtualna Polska inwestuje w e-podróżnik.pl

Wirtualna Polska Holding SA stała się mniejszościowym akcjonariuszem spółki Teroplan SA, właściciela serwisu e-podróżnik.pl. Serwis ten oferuje możliwość zakupu biletów u ponad 400 przewoźników krajowych i międzynarodowych na połączenia autobusowe i kolejowe. Serwis ułatwia codzienne podróżowanie, udostępniając największy w Polsce rozkład jazdy, obejmujący ponad 1,2 tys. przewoźników. Z e-podróżnik.pl co miesiąc korzysta ponad 3 mln pasażerów.

 

 rt 2019 03z 04

  Konsekwentnie realizujemy strategię budowy silnych e-commerce’ów w Grupie WP. Inwestycja w e-podróżnik.pl, niekwestionowanego lidera w sprzedaży biletów autobusowych online, wspiera również realizację misji GWP, czyli pomagania Polakom w podejmowaniu codziennych decyzji, również zakupowych – mówi Grzegorz Kruk, wiceprezes Wirtualna Polska Holding SA ds. e-commerce. Wirtualna Polska odkupiła 10 proc. akcji będących w posiadaniu Giza Polish Ventures – funduszu venture capital wspieranego kapitałowo przez Krajowy Fundusz Kapitałowy SA z grupy kapitałowej PFR – oraz objęła 3 proc. akcji Teroplan SA w nowej emisji. Większość akcji Teroplan SA w dalszym ciągu pozostaje w posiadaniu założycieli spółki. Środki pozyskane z nowej emisji akcji spółka zainwestuje w rozwój platformy w Polsce i za granicą. – Chcemy przyciągać kolejnych przewoźników i partnerów. Każdy z nich może współpracować z nami na kilku poziomach. Pomagamy w odpowiednim zarządzaniu sprzedażą biletów i w optymalizacji przychodów poprzez dynamiczną kalkulację cen, uzależnioną od popytu. Cieszymy się, że dzięki inwestycji WP będziemy mogli dalej rozwijać nasze usługi, korzystając z know-how lidera branży e-commerce w Polsce – mówi Andrzej Soroczyński, prezes zarządu Teroplan SA. Teroplan SA jest firmą, która wprowadza wiele innowacji technologicznych dla branży transportu pasażerskiego. Realizuje m.in. system, który zautomatyzuje procesy planowania tras i cen oraz procesy zarządzania pojazdami. Projekt wpisuje się w najnowsze światowe trendy zastosowania sztucznej inteligencji w procesach zarządzania i wykorzystania informacji zawartych w zbiorach big data. 


Wydanie: 3/2019, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail