Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Rekordy na polskich lotniskach

Ubiegły rok okazał się dla polskiej branży przewozów pasażerskich wyjątkowo dobry. Z usług polskich portów lotniczych skorzystało 45,7 mln pasażerów, co jest wynikiem rekordowym.

rt 2019 05a 14 

  Rok 2018 był dla lotnictwa pasażerskiego ogólnie dobry. Dotyczy to również wyników w Europie, która będąc w sporej części rynkiem dojrzałym, ma w ostatnich latach mniejszą dynamikę wzrostu niż inne regiony (zwłaszcza Azja). Na tle bardzo dobrych wyników Starego Kontynentu, polskie porty lotnicze wypadły doskonale. Wzrosty ruchu na poziomie kraju należały do najwyższych w Unii Europejskiej. Według danych ACI, wzrost ruchu na polskich lotniskach wyniósł 15,4 proc. Urząd Lotnictwa Cywilnego podaje nieco mniejszy wynik – 14,3 proc. Obie wersje są dla Polski bardzo optymistyczne. Porównując dane ACI, jako zbierane tą samą metodą, trzeba zauważyć, że większy wzrost liczby pasażerów zanotowano tylko w trzech krajach Unii Europejskiej – na Litwie (19,2 proc.), Słowacji (18,1 proc,) oraz Łotwie (15,7 proc.). Są to jednak rynki znacznie mniejsze od polskiego. 

W świat chętnie, po kraju nie

Na dobry wynik wpłynęły przede wszystkim połączenia międzynarodowe. Ruch międzynarodowy rósł szczególnie dynamicznie i zanotował aż 18-proc. wzrost liczby podróżnych. Jest to o 11 punktów procentowych więcej, niż wynosi średnia dla portów europejskich podawana przez ACI. Niestety przewozy krajowe zanotowały znaczny spadek właściwie wszystkich parametrów. Liczba pasażerów zmniejszyła się aż o 14 proc. Jednak ze względu na stosunkowo mały udział lotów krajowych nie zmniejszyło to w sposób znaczący ogólnych statystyk. Kolejnym parametrem na rynku wewnętrznym, który...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 5/2019, RAPORT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności