Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Rekordowy rok czarterów

W ubiegłym roku na rynku przewozów czarterowych działo się wyjątkowo dużo. Był spektakularny wzrost, nowi przewoźnicy, ale i spektakularna porażka.

 rt 2019 05a 19

  W sumie wydaje się, że rynek czarterowy w naszym kraju jest bardziej wymagający od rynku przewozów regularnych. Wnioski takie można wyciągnąć z faktu, że pomimo jego wzrostu, kolejni działający na nim przewoźnicy popadają w kłopoty. Z drugiej strony Enter Air i Travel Service są przykładem, że można się na nim nie tylko utrzymać, ale i rozwijać. 

Duży wzrost

Ubiegły rok był w turystyce wyjazdowej, której znaczną część stanowi turystyka czarterowa, wyjątkowy. Biura zachęcone wynikami z lat poprzednich szerokim gestem kontraktowały hotele i samoloty. W rezultacie większość biur przeszarżowała, co skończyło się nadpodażą, ale z drugiej strony, jeśli chodzi czartery, zaowocowało to rekordowym rokiem. Z polskich lotnisk na wakacje poleciało w zeszłym roku 5,46 mln osób. Było to o 1,381 mln więcej niż rok wcześniej. Wzrost był więc imponujący i wyniósł 34 proc. Jeśli chodzi o najpopularniejsze kierunki, to struktura czarterów pod tym względem, co nie jest zaskakujące, jest dokładnym odbiciem popularności kierunków oferowanych przez touroperatorów. Najchętniej wybieranym okazała się Grecja, będąca od kilku lat zdecydowanym liderem. Z kolei największą dynamikę zanotowała Turcja, która energicznie ściga Grecję, jeśli chodzi o popularność. W roku 2018 w porównaniu z rokiem 2017 Turcję wybrało o 534 tys. turystów więcej. Grecja zaś była drugim kierunkiem pod względem dynamiki wzrostu, wyprzedzając odzyskujący powoli wysoką pozycję Egipt. Gorzej wyglądała sytuacja czarterów, jeśli chodzi o kierunki dalekodystansowe. W tym segmencie zanotowano 4-proc. spadek. Co ciekawe, spadki, i to znaczne, wystąpiły w grupie krajów bliskowschodnich. Zmniejszenie ruchu na tym kierunku wyniosło aż 44 proc. Co ciekawe,...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 5/2019, RAPORT

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności