Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Co nowego w edukacji?

Dynamiczny rozwój branży turystycznej skutkuje coraz większym zapotrzebowaniem na wykwalifikowanych pracowników. Do tego rosnąca specjalizacja oraz pojawiające się nowe rodzaje turystyki i usług wymagają coraz bardziej wyspecjalizowanej wiedzy. Nic dziwnego, że uczelnie kształcące kadry dla turystyki starają się nadążyć za potrzebami rynku i otwierają nowe kierunki i specjalizacje.

 

 

  rt 2019 05a 21

Widzimy przyszłość w śródlądowej turystyce wodnej

Po wielu latach odwrócenia się od rzek zaczynamy widzieć nie tylko ich potencjał gospodarczy, ale także społeczny. W Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach będziemy szkolić kadrę wyspecjalizowaną do obsługi szeroko rozumianej turystyki wodnej. Kierunek turystyka i rekreacja w GWSH od wielu lat jest jednym z najlepiej ocenianych w Polsce spośród tych, które kształcą przyszłe kadry turystyczne. Od nowego roku akademickiego studenci będą mogli wybrać w GWSH nową specjalność. Jest nią zarządzanie śródlądową turystyką wodną. Dlaczego taka decyzja? Od dłuższego czasu zajmuję się tematem rozwoju dróg wodnych w Polsce. Potencjał rzek jest ogromny. Obok niepodważalnych możliwości gospodarczych, rzeki to także walory społeczne, wypoczynkowe, turystyczne. Proszę zauważyć, że w takich krajach jak Francja, Niemcy, Holandia ten rodzaj turystyki jest bardzo popularny. Ale przecież to nie jest dla nas nowość, od dawna jeździmy na Mazury. Lubimy w ten sposób spędzać czas. Proszę nie zapominać, że mamy Kanał Gliwicki. Jeśli wsiądziemy w Gliwicach na pokład łodzi, to w zasadzie dopiero w Amsterdamie możemy z niego zejść. I tu jest najlepszy argument. Polacy poszukują nowych sposobów wypoczywania, ciekawych ofert. Coraz więcej osób może sobie pozwolić na świetnej jakości sprzęt pływający. Coraz więcej jest firm czarterujących jachty, łodzie. Budowane są mariny. Ktoś musi obsługiwać ten kierunek w turystyce. Kierunek, który ma przyszłość! Naszym dążeniem jest zapewnienie studentom możliwości poznania dość specyficznych warunków turystyki wodnej. Chcemy wykształcić kadrę, która będzie wyspecjalizowana do obsługi szeroko rozumianej turystyki wodnej. Trzeba wiedzieć, jak sprzedać tego typu produkt, jak nim zarządzać, jak zorganizować podróż wodnymi szlakami Europy, tak żeby była atrakcyjna i bezpieczna. Jeśli ruszymy śródlądowe drogi wodne, a wierzę, że tak się stanie, to wtedy ruszymy turystykę wodną w takim naprawdę dużym, europejskim znaczeniu. Musimy jej pomóc, żeby ona w pełni mogła być realizowana. Nasza nowa specjalność na pewno do tego się przyczyni.

 

dr Grzegorz Jankowski, prodziekan ds. kierunku turystyka i rekreacja w GWSH 

Łączą ze sobą...Opr. Andrzej Jarczewski

Wydanie: 5/2019, EDUKACJA I KARIERA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności