Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Nie tylko do oprowadzania wycieczek

2019-06-26

Dobre biura podróży zdążyły już przyzwyczaić swoich klientów do oprowadzania wycieczek z wykorzystaniem systemu tourguide. Po tego typu sprzęt sięgają nie tylko wielcy operatorzy, ale także średnie i małe firmy, a nawet indywidualni przewodnicy.

trhim 22

System tourguide – system złożony z nadajnika z mikrofonem i odbiorników ze słuchawkami. Przewodnik mówi do mikrofonu, dzięki czemu jest doskonale słyszany przez członków wycieczki wyposażonych w odbiorniki. Zasięg nadajnika to zwykle 75-150 metrów. System działa na baterie lub akumulatorki. Większość systemów tourguide zapewnia łączność jedno-kierunkową, istnieją też jednak systemy dwu-kierunkowe, pełnodupleksowe (full-duplex).

Wykorzystanie zestawu tourguide ułatwia pracę przewodnika i pilota, a grupie daje komfort zwiedzania i uzasadnione poczucie bezpieczeństwa. Zwiedzanie zarówno w zgiełku, tłoku i hałasie i jak i w miejscu wymagającym ciszy (np. kościół) nie jest już problemem, gdyż nawet cichy szept przewodnika będzie doskonale słyszany w słuchawkach turystów.

Nie wszyscy jeszcze jednak wiedzą, że systemy tourguide to także systemy do tłumaczeń symultanicznych, w tym także systemy do coraz częściej spotykanych tłumaczeń mobilnych – takich, gdzie prelegent jednocześnie opowiada i pokazuje – np. nową fabrykę, miasto, targi, cały czas przemieszczając się wraz z odbiorcami.

Co istotne dla użytkowników systemu tourguide jako mobilnego zestawu do tłumaczeń – nie muszą oni korzystać z pomocy techników, czy też zgłębiać opasłych instrukcji obsługi. Zarówno nadajniki jak i nadajniki są intuicyjne, wręcz banalne w obsłudze i nawet osoby mające problem np. ze nauczeniem się obsługi własnego smartfona – w przypadku sprzętu tourguide – nie mają najmniejszych problemów.

Przedsiębiorstwa, zwłaszcza produkcyjne bardzo często wykorzystują system tourguide do oprowadzania po linii produkcyjnej. Wycieczki takie często są tłumaczone na więcej niż 1 język, co nie byłoby możliwe bez wykorzystania systemu, zwłaszcza że w zakładach produkcyjnych przeważnie panuje duży hałas. W takich warunkach system tourguide przydaje się nie tylko do oprowadzania i tłumaczenia, ale i do prowadzenia szkoleń lub tzw. wizyt studyjnych.
Niektóre modele systemów tour-guide można rozbudować do stacjonarnych zestawów do obsługi dużych tłumaczeń symultanicznych podczas konferencji.
Jakby tego było mało – te same systemy tourguide są podstawą przeprowadzenia profesjonalnej audiodeskrypcji dla osób niewidomych lub niedowidzących podczas spektakli, seansów filmowych czy wydarzeń sportowych.
Gdzie znajdują zastosowanie systemy tourguide:
    • w turystyce, muzeach
    • w tłumaczeniach
    • w szkoleniach, warsztatach, seminariach, wizytach studyjnych
    • w przemyśle – zwiedzanie, szkolenia, konferencje
    • w eventach, targach, spotkaniach biznesowych
    • w audiodeskrypcji
    • w sporcie (komunikacja trenera z uczniem)
Jednym z czołowych producentów systemów bezprzewodowej transmisji audio – systemów tourguide jest tajwańska firma Okayo Electronics. Przez ponad 15 lat istnienia Okayo zdobyło sobie sławę producenta najbardziej niezawodnych urządzeń. Każdy model systemu tourguide Okayo jest starannie sprofilowany pod inną grupę odbiorców.
Oficjalnym przedstawicielem Okayo jest firma MEXPO (systemtourguide.com), która od ponad 10 lat sprzedaje systemy tourguide i audioguide w Europie.


Komunikaty Branżowe

Polecamy także:

Zmiany we władzach PZOT
Polski Związek Organizatorów Turystyki wybrał nowe władze. Na walnym zebraniu na stanowisko prezesa Sławomira Szulca z Exim Tours. W skład nowego zarządu weszli...

Znamy Polskie Marki Turystyczne
Za nami rozstrzygnięcie I naboru w ramach projektu „Polskie Marki Turystyczne” W poniedziałek, 16 września 2019 roku w Reducie Banku Polskiego odbyło się...

Turystyka rośnie o 4 proc.
Takie dane znajdują się w najnowszym Światowym Barometrze Turystyki UNWTO opublikowanym przed 23. zgromadzeniem organizacji. Dane obejmują okres od stycznia do...

Gdzie mieliśmy kłopoty - Europ Assistance Polska podsumowuje
Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych wakacji. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły assistance...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności