Więcej Europejczyków w Niemc zech

W okresie styczeń-kwiecień 2019 r. Federalny Urząd Statystyczny zanotował 23,8 mln noclegów gości z zagranicy w miejscach zakwaterowania powyżej 10 łóżek, co daje wzrost o 3 proc. w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego.

 

  – Święta wielkanocne wypadały w tym roku bardzo późno, co zaowocowało dużymi wzrostami z ważnych rynków europejskich w kwietniu – komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT). – Dwucyfrowe wzrosty zanotowaliśmy z Holandii, Włoch, Hiszpanii i Danii. Cały czas znajdujemy się jednak w trudnej sytuacji rynkowej związanej z konfliktami handlowymi, niewyjaśnioną sytuacją wokół brexitu i osłabieniem koniunktury w strefie euro. By wzmocnić zainteresowanie wyjazdami turystycznymi, przyciągamy uwagę klientów poprzez szeroko zakrojone działania marketingowe, takie jak obecna kampania German Summer Cities. Jednocześnie podejmujemy działania, by sprostać wyzwaniom transformacji cyfrowej – dodaje szefowa DZT. W okresie styczeń-kwiecień 2019 r. liczba noclegów wykupionych przez turystów przyjeżdżających z Polski wzrosła o 5,1 proc. w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Polacy wykupili w Niemczech ponad 1 mln noclegów w miejscach zakwaterowania powyżej 10 łóżek. Zapowiada to kolejny rok rosnącego ruchu z naszego kraju. 


Wydanie: 7/2019, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail