Po raz czwarty profesjonalnie o turystyce w Świdnicy

„Turystyka w czasach experience economy. Przedsiębiorstwo, samorząd, nauka” – to hasło czwartej już konferencji Kongresu Turystyki Polskiej, która jako jedno z największych i najważniejszych w ostatnich latach debat branży turystycznej w Polsce odbędzie się 16-17 października 2019 r. w Świdnicy na Dolnym Śląsku.

 

 rt 2019 07ha 09

  Spotkanie osób zainteresowanych rozwojem turystyki, swoich biznesów i regionów, w czasie którego odbywa się wymiana wiedzy i doświadczeń przedstawicieli świata biznesu, nauki, samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych, tradycyjnie potrwa dwa dni. Tym razem poświęcone będzie gospodarce doświadczeń w ujęciu społecznym, marketingowym, organizacyjnym, ekonomicznym i procesowym. Główne obszary, które będą przedmiotem wystąpień referentów, ekspertów oraz dyskusji panelistów, dotyczą: turystyki sportowej miast i gmin, innowacyjności, doświadczeń i emocji związanych z trudnym dziedzictwem oraz jego znaczeniem dla turystyki. Także te wątki pojawią się w sesjach warsztatowych. Nie zabraknie jednak również szkoleń z zakresu marketingu, promocji, zwiększenia sprzedaży, gościnności usługowej oraz zmian prawnych, z jakimi boryka się rynek turystyczny. Odbędzie się także spotkanie przedstawicieli organizacji turystycznych i świata nauki, którego celem będzie opracowanie wytycznych na Kongres Turystyki Polskiej, który Świdnica chciałaby zorganizować ponownie w 2020 r. Dzięki współpracy z Wydziałem Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zaplanowano także sesję dla naukowców i doktorantów. Osoby, które do 15 sierpnia zgłoszą jeszcze propozycje swoich wystąpień na konferencji, będą miały także szansę na publikację w recenzowanych monografiach, które ukażą się po konferencji. Odpłatność za uczestnictwo w dwudniowej konferencji (w tym udział w wybranych warsztatach, wieczorze integracyjnym i study tour) wynosi 150 zł od osoby. Szczegółowy program opublikowany zostanie pod koniec sierpnia. Ale patrząc na poziom merytoryczny i organizacyjny oraz jakość ubiegłych czterech konferencji, a także Kongresu Turystyki Polskiej organizowanych przez miasto Świdnicę we współpracy z organizacjami turystycznymi i pozarządowymi – można mieć pewność, że to wydarzenie po raz kolejny spotka się z uznaniem uczestników. Więcej informacji na stronie: www.kongresturystyki. pl. 


Wydanie: 7/2019, AKTUALNOŚCI
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail