Więcej turystów w Pradze

Więcej turystów w Pradze Liczba turystów krajowych i zagranicznych w Pradze ponownie nieznacznie wzrosła. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 r. do stolicy Czech przybyło łącznie 3,67 mln osób, czyli o 2,4 proc. więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem.

 

 rt 2019 08ua 02

 

– Cieszę się, że Praga pozostaje popularnym celem podróży, ale jednocześnie bardzo dobrze, że całkowita liczba odwiedzających nie rośnie tak szybko i znacząco, jak w poprzednich latach. Naszym priorytetem nie jest zwiększenie całkowitej liczby przybywających gości, ale raczej motywowanie ich do pozostania w Pradze na dłuższy czas, żeby tu wielokrotne wracali i odkrywali dzielnice poza ścisłym historycznym centrum miasta – mówi Petr Slepička, przedstawiciel Prague City Tourism. W pierwszej połowie 2019 r. do Pragi przybyło 3,07 mln turystów zagranicznych, tj. o 1,9 proc. więcej niż w ubiegłym roku, a 600 tys. gości przyjechało z Czech, co stanowi wzrost około 5 proc. Odwiedzający stolicę spędzili w sumie 8,4 mln nocy, średnia długość noclegów wyniosła 2,3 nocy. Większość gości przybyła do Pragi z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. Zaskakujące wzrosty procentowe w pierwszej połowie 2019 r. odnotowano wśród odwiedzających z Danii (+13 proc.), Zjednoczonych Emiratów Arabskich (+30 proc.), Ukrainy (+36 proc.) i Arabii Saudyjskiej (+39 proc.).


Wydanie: 8/2019, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail