Thomas Cook - koniec najstarszego biura podróży

2019-09-23

Brytyjski gigant - Thomas Cook ogłosił zawieszenie upadłość. Oznacza to poważne kłopoty dla około 600 tys. klientów grupy. Brytyjskie władze już rozpoczęły sprowadzanie do kraju swoich obywateli (szacuje się, poszkodowanych może być około 150 tys. Brytyjczyków).

cook

Upadłość została ogłoszona po nieudanych negocjacjach z wierzycielami i bankami. Firmie zabrakło około 200 milionów funtów by zachować płynność finansową. Informacje o tym napłynęły w kilka dni, po ułożeniu się z bankami oraz głównym udziałowcem chińskim funduszem Fosun.

Jak głosi komunikat wszystkie spółki należące do grupy, w tym linie lotnicze wstrzymały swoją działalność. Dotyczy to również niemieckiej marki Neckermann, do którego należy Neckermann Polska. Władze Neckermann Polska wydały oświadczenie, że jako spółka polskiego prawa handlowego nadal prowadzi normalna działalność operacyjną i obsługuje swoje zobowiązania na bieżąco, a klienci są bezpieczni.  

W sumie firma działała w kilkunastu krajach. Co roku z jej usług korzystało kilkanaście milionów klientów. Do grupy poza biurami podróży nalezą też linie lotnicze i liczne hotele. Czarne chmury gromadziły się nad koncernem od kilku lat.


Polecamy

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail