NCL - do 2020 bez butelek jednorazowych w całej flocie

2019-09-30

Norwegian Cruise Line, armator z 52-letnią tradycją wyznaczania trendów w cruisingu ogłosił kolejny milowy krok w swojej historii. Jest on wynikiem współpracy z firmą JUST® Goods, a założeniem przedsięwzięcia jest całkowita eliminacja plastikowych butelek jednorazowego użytku w całej flocie Norwegian Cruise Line do 1 stycznia 2020 roku.

NCL1

 

Ta decyzja jest kolejnym krokiem w stronę zrównoważonego rozwoju Norwegian Cruise Line. W 2018 r. firma zrezygnowała z plastikowych słomek jednorazowego użytku na pokładzie wszystkich 16 statków swojej floty. W wyniku najnowszej inicjatywy do końca 2019 roku firma planuje wyeliminować prawie sześć milionów plastikowych butelek jednorazowego użytku rocznie. Takie działania są ujęte w Programie Środowiskowym firmy, zatytułowanym Sail & Sustain, który ma na celu ograniczenie odpadów składowanych na wysypiskach, zredukować emisję CO2, zwiększyć zrównoważone pozyskiwanie surowców oraz inwestycje w nowe technologie.

„Jesteśmy jedną z czołowych firm – naszym zadaniem jest tworzenie niezapomnianych przeżyć dla naszych gości,” wyjaśnił Andy Stuart, prezes i dyrektor wykonawczy Norwegian Cruise Line. „Musimy podejmować znaczące kroki w celu ochrony oceanów i miejsc, które odwiedzamy. Nawiązanie współpracy z firmą JUST Goods to jeden z tych momentów. Nasza najnowsza inicjatywa – mająca na celu eliminację plastikowych butelek jednorazowego użytku w całej flocie – to tylko jeden krok w ramach szerzej zakrojonych działań w obszarze ochrony środowiska, jakie podejmujemy, by ograniczyć nasz wpływ na środowisko.

Firma Just GOODS, wyróżnia się innowacyjnym podejściem do pozyskiwania najcenniejszego zasobu na świecie, jakim jest woda. Podejście tej firmy uwzględnia miejsce pozyskiwania wody, metody butelkowania  oraz proces pakowania. Opakowania z kartonu i materiałów roślinnych są w 100% zdatne do recyklingu. Są w 82% wykonane z odnawialnych, odpowiedzialnie pozyskanych materiałów. JUST Goods współpracuje z zakładami butelkującymi w Glenn Falls, w stanie Nowy Jork; w Ballymena w Irlandii Północnej oraz w Ballarat w Australii. Dzięki temu firma może odpowiedzieć na zapotrzebowanie na całym świecie.

- Bardzo ważne jest, aby firmy odgrywały wiodącą rolę w działaniach mających na celu zmniejszenie wpływu, jaki wywieramy na naszą planetę”, powiedziała Ira Laufer, dyrektor generalny JUST Goods, Inc. Ochrona środowiska jest podstawą współpracy Just Goods, Inc. i Norwegian Cruise Line. Dlatego cieszymy się, że razem z NCL podejmujemy kroki we właściwym kierunku.

 


Aktualności

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail