Apartamenty z lepszym obłożeniem

Jak wynika z danych Grupy Sun & Snow, obłożenie apartamentów wypoczynkowych w wysokim sezonie (lipiec-sierpień) wzrosło w tym roku aż o 4,5 proc. r/r. Nieznacznie wzrosły też ceny wynajmu (3-5 proc. r/r), ale wiązało się to zwykle z lepszym doposażeniem apartamentów przez właścicieli. Odkryciem sezonu były w tym roku Hel oraz Świnoujście.

 

 rt 2019 10a 23

  Jak wynika z danych firmy Sun & Snow, która zarządza około 2 tys. apartamentów wypoczynkowych w 30 polskich ośrodkach wypoczynkowych i miastach, Polacy coraz chętniej urlop spędzają w kraju. Dodatkowo chętniej decydują się też na krótkie wypady wypoczynkowe, korzystając z apartamentów zlokalizowanych w rodzimych kurortach. Przy znaczącym wzroście liczby obsługiwanych apartamentów, zanotowano skok obłożenia o około 4,5 proc. w wysokim sezonie. Kierunkami, które tradycyjnie wybierane są najchętniej, pozostały Międzyzdroje, Sopot, Krynica Morska, Karpacz i Zakopane, a odkryciami sezonu można z pewnością nazwać Świnoujście i Hel. 

Lato najchętniej nad morzem

– Posiadamy w ofercie apartamenty w miejscowościach, które od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Zdarzają się jednak miejsca, które jednego roku budzą wyjątkowo duże zainteresowanie, co skutkuje brakiem wolnych terminów, a to samo miejsce już rok później może stracić na popularności, co musimy uwzględniać w naszej polityce cenowej, chcąc zapewnić właścicielom apartamentów optymalne obłożenie. W tym roku odkryciem sezonu był Hel – w tej lokalizacji przez cały sezon utrzymywało się świetne obłożenie. Podobnie było w Świnoujściu, które mimo dużej popularności już w minionych latach zaskoczyło wzrostem obłożenia o 7 proc. r/r – powiedziała Regina Juźko, pricing & marketing manager w Grupie Sun & Snow. Świnoujście od lat jest bardzo popularnym celem wyjazdów wypoczynkowych. Miejscowość wyróżnia najszersza plaża w Polsce, która ma nawet 130 m. Turyści chwalą sobie...


Wydanie: 10/2019, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail