Best Reisen - rekordowe trzy kwartały

2019-11-14

Best Reisen podsumował sprzedaż w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku. Przychody z tytułu organizacji imprez turystycznych skoczyły aż o 68,1 proc. rok do roku, głównie za sprawą rosnącego popytu na wycieczki do dalekich krajów, które odpowiadają za 69,8 proc. całkowitych przychodów firmy.

 lejla

Obrót z tytułu sprzedaży wyjazdów egzotycznych zwiększył się o 86,7 proc. rok do roku. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaufaniu agentów biuro utrzymuje pozycję lidera w tym segmencie i to mimo stale rosnącej konkurencji na rynku.

W okresie od stycznia do września wyraźnie zwiększył się też zysk operacyjny, który na 30.09.2019 r. wyniósł 2,13 mln zł i był o 18 proc. wyższy niż przed rokiem. - Choć rok jeszcze się nie skończył, widzimy, że będzie rekordowy zarówno pod względem przychodów jak i zysku operacyjnego, który już dziś przekroczył nasze oczekiwania – mówi Leila ben Arfi, prezes Best Reisen. – Wzrosty, jakie notujemy, są potwierdzeniem, że przyjęta przed laty strategia, sprawdza się. Nasza sytuacja finansowa jest bardzo stabilna, a w przyszłość spoglądamy z optymizmem – dodaje.

Nadal najważniejszym kierunkiem dla Best Reisen są Zjednoczone Emiraty Arabskie, w pierwszych dziewięciu miesiącach przychody ze sprzedaży wyjazdów do tego kraju były o 104,15 proc. wyższe rok do roku, a liczba klientów przekroczyła 4 tys. osób. Drugą najszybciej rosnącą destynacją są Malediwy – tu wartość sprzedaży wzrosła o 53,95 proc.

Polacy pokochali kierunki egzotyczne, dlatego Best Reisen stale poszerza swoją ofertę. W sezonie zimowym turyści polecą z biurem także do Meksyku i na Karaiby. Kolejną nowością są wyjazdy na Filipiny, zarówno pobytowe jak i w opcji „island hoping”, w czasie której odwiedza się kilka wysp. – Dzięki współpracy z bardzo doświadczonym partnerem oferujemy świetny produkt w atrakcyjnej cenie. To dobra wiadomość także dla agentów, którzy mogą zaproponować klientom jeszcze więcej opcji wyjazdowych z Best Reisen – dodaje prezes. To, że firma sprzedaje wycieczki w korzystnych cenach, potwierdza również Andrzej Betlej, prezes instytutu TravelDATA. W ostatniej analizie cen na Lato 2020 z 12.11.2019. wskazuje, że Best Reisen jest jednym z liderów pod względem ich atrakcyjności. Oferty touroperatora zostały opisane mianem „taniej od średniej”. Dla porównania w analogicznym okresie roku poprzedniego były droższe niż przeciętnie.

Touroperator dalej zamierza rozwijać ofertę do krajów europejskich i Afryki Północnej. - Częściowo programy te będą realizowane na bazie przelotów regularnych, głównie w oparciu o siatkę przewoźników niskokosztowych, częściowo w ramach rejsów czarterowych. W tym segmencie stawiamy głównie na Maltę i Egipt, ale będziemy rozwijać też programy do innych typowo wakacyjnych kierunków – zapowiada prezes. Egipt jest najważniejszym krajem w ofercie czarterowej – tu wzrost przychodów do września 2019 roku był wyższy o 55,78 proc. rok do roku. - W kraju faraonów nowością są hotele znanych sieci Albatros i La Branda na gwarancji. Touroperator poszerzył też na Lato 2020 program do Turcji i Tunezji.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail