Turystyka zmieni ministerstwo

2019-11-17

 Zmiany w rządzie dotyczą również turystyki, która zmieni resort. Z ministerstwa sportu i turystyki (które zmieni nazwę na ministerstwo sportu), przejdzie do ministerstwa rozwoju.

Emilewicz

W tym samym ministerstwie ulokowano również sektor budownictwa. Szefową tego resortu została Jadwiga Emilewicz. Dotychczas była ona szefową ministerstwa przedsiębiorczości i technologii. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nowy resort, którym pokieruje Jadwiga Emilewicz przejmie również kompetencje ministerstwa gospodarki.

Na stanowisko wiceministra do spraw turystyki rekomendowany jest Andrzej Gut-Mostowy. Jest on między innymi właścicielem stacji narciarskiej Witów i hotelu. Wiele wskazuje na to, że nominacja na to stanowisko jest prawie pewna.

Nie zmieni sią za to szef sejmowej Komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki. Po raz trzeci został nim poseł Koalicji Obywatelskiej Ireneusz Raś. Uzyskał on poparcie wszystkich posłów wydelegowanych do tej komisji przez kluby parlamentarne. Wynikało to z wcześniejszych uzgodnień dotyczących podziału komisji sejmowych.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail